Salviasept, płyn, 35 g
Salviasept, płyn, 35 g
7.99 zł

Salviasept, płyn, 35 g

Salviasept, płyn, 35 g
7.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt stosowany tradycyjnie w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.
Koncentrat do sporządzania roztworu do płukania gardła.
 

Skład

(100 g): olejek goździkowy 2,0 g, mentol 2,0 g, olejek miętowy 1,1 g, cyneol 0,6 g, olejek tymiankowy 0,3 g, olejek majerankowy 0,3 g, olejek szałwiowy 0,2 g. Preparat zawiera do 58% +/- 10% etanolu.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 lat: 50 kropli koncentratu rozcieńczyć w 1/2 szklanki ciepłej wody. Tak przygotowanym roztworem płukać jamę ustną i gardło 3 razy dziennie.

Wskazania

Tradycyjnie w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci do lat 12. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Z uwagi na drażniące działanie niektórych składników terpenowych olejków oraz z uwagi na działanie alergizujące mogą wystąpić reakcje alergiczne objawiające się uczuciem swędzenia.

Producent

HERBAPOL LUBLIN
Diamentowa 25
Lublin
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
PRODUCENT

Salviasept - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

olejek goździkowy olejek miętowy mentol olejek tymiankowy olejek szałwiowy wyciąg płynny z koszyczków rumianku olejek majerankowy wyciąg płynny z ziela krwawnika wyciąg płynny z owoców kopru włoskiego wyciąg płynny z ziela tymianku wyciąg płynny z liści szałwii wyciąg płynny z mięty pieprzowej

Postać:

płyn do stosowania zewnętrznego i do inhalacji

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Stomatologia ogólna Otolaryngologia

Działanie:

przeciwgrzybicze przeciwbakteryjne przeciwzapalne odkażające udrażnia drogi oddechowe

Wskazania:

Jako płukania  - w stanach zapalnych jamy ustnej, gardła, krtani, pomocniczo w paradontozie, anginie i stanach ropnych migdałków, do pielęgnacji jamy ustnej. Jako inhalacje, pomocniczo w nieżycie nosa, zapaleniu zatok i krtani, nieżycie gardła i oskrzeli, stanach zapalnych układu oddechowego.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Do płukań: 20-30 kropli na pół szklanki ciepłej wody. Do inhalacji: 20-30 kropli na 1 szklankę gorącej wody. Do kąpieli: 20-50 kropli do wanny wody o temperaturze 37°C.