Owoc bzu czarnego, zioło pojedyncze, (Herbapol Lublin), 50 g
3.13 zł

Owoc bzu czarnego, zioło pojedyncze, (Herbapol Lublin), 50 g

Owoc bzu czarnego, zioło pojedyncze, (Herbapol Lublin), 50 g
Ostatnia cena produktu
3.13 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Bez czarny - Sambucus nigra - zastosowanie i działanie

Surowce:

kwiat bzu czarnego (Sambuci flos) owoc bzu czarnego (Sambuci fructus)

Działanie lecznicze:

lekko przeczyszczające odtruwa organizm przeciwzapalne uszczelnia naczynia przeciwgorączkowe moczopędne napotne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Bez czarny / Sambucus nigra Encyklopedia ziół - Bez czarny / Sambucus nigra Encyklopedia ziół - Bez czarny / Sambucus nigra

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Kwiaty bzu w stanach grypowych stosuje się jako środek napotny. Ponadto w schorzeniach przebiegających z osłabieniem naczyń włosowatych i zwiększaniem ich przepuszczalności oraz jako pomocniczy środek moczopędny. Owoce i zawarty w nich sok stosuje się jako skuteczny środek ogólnie odtruwający i ułatwiający usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto owoce stanowią bogate źródło witaminy C, która wzmacnia siły obronne organizmu. Owoce znalazły zastosowanie w leczeniu choroby gośćcowej, dny, chorób zakaźnych, rwy kulszowej, nerwobóli, chorób przewodu pokarmowego oraz wspomagająco przy oczyszczaniu organizmu. Zewnętrznie: Kwiaty: płukanie jamy ustnej i gardła, zapalenie spojówek, kąpiele (kąpiel z dodatkiem kwiatów bzu czarnego jest korzystna przy cerze tłustej z wypryskami).

Ostrzeżenia:

Nie należy jeść świeżych owoców. Niedojrzałe owoce są lekko trujące i mogą wywołać nudności. Brak wystarczających danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie stosować bez konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.