Nervinolum, płyn, doustny, 100 ml
8.19 zł

Nervinolum, płyn, doustny, 100 ml

Nervinolum, płyn, doustny, 100 ml
Ostatnia cena produktu
8.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Produkt tradycyjnie stosowany w stanach wzmożonego napięcia nerwowego, trudnościach w zasypianiu.

Skład

na 100 g produktu:
Extractum compositum (1:3,5) ex: Leonuri herba 8,0 g, Lupuli strobili 8,0 g, Melissae folium 8,0 g, Lavandulae flos 4,0 g-100g, Ekstrahent-etanol 70°. Preparat zwiera 63-68% (v/v) etanolu.

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: Doustnie: 3x dziennie 1,5 łyżeczki produktu (około 7,5 ml) w 1/4 szklanki wody. Przy trudnościach w zasypianiu przyjmować pojedynczą dawkę pół godziny przed snem.

Wskazania

wzmożonee napięcie nerwowe, trudności w zasypianiu.
Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nie stosować u chorych na alkoholizm, padaczkę lub choroby wątroby. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z innymi lekami uspokajającymi.nadwrazliwość na składniki produktu. Ze względu na dużą zawartość etanolu nie stosować u chorych na alkoholizm, padaczkę lub choroby wątroby.

Nie stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Alkohol zawarty w produkcie może wpływać na działanie innych leków. Z uwagi na wysoką zawartość etanolu przez około 2 godziny po przyjęciu leku nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nervinolum - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z ziela serdecznika wyciąg z szyszek chmielu wyciąg z liści melisy wyciąg z lawendy

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

ułatwia zasypianie uspokajające

Wskazania:

Stany napięcia, niepokoju, trudności w zasypianiu, pomocniczo w dolegliwościach nerwicowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: w stanach napięcia, niepokoju 2 razy dziennie 1,5 łyżeczki (7,5 ml) w 1/4 szklanki wody. W trudnościach z zasypianiem 1 łyżeczkę (5 ml) w 1/4 szklanki wody pół godziny przed snem.   Uwaga! Nie stosować u dzieci.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na znaczną zawartość alkoholu preparat wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, padaczkę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.