Vita Care Neutral C-Long, tabl., 60 szt
14.70 zł

Vita Care Neutral C-Long, tabl., 60 szt

Vita Care Neutral C-Long, tabl., 60 szt
Ostatnia cena produktu
14.70 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Składniki

Witamina C, askorbinian wapnia, palmitynian askorbylu, sproszkowany owoc dzikiej róży, substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, metylohydroksypropyloceluloza; poliwinylopirolidon (składnik otoczki tabletki), substancje wypełniające: zeina, talk; substancje przeciwzbrylające: amorficzny dwutlenek krzemu, magnezu stearynian, składniki otoczki tabletki: szelak, etyloceluloza, glicerol, olej rącznikowy.

Właściwości składników

Vita Care Neutral C-Long to suplement diety zawierający witaminę C w łagodnej dla żołądka i nerek postaci askorbinianu wapnia i palmitynianu askorbylu. Nowoczesna budowa tabletki umożliwia powolne uwalnianie witaminy C do organizmu. Vita Care Neutral C-Long nie zakwasza treści żołądka i może być bezpiecznie stosowany u pacjentów z nadkwaśnością soku żołądkowego i (lub) wrzodem trawiennym. Proces uwalniania witaminy C z tabletki preparatu Vita Care Neural C-Long trwa 8 do 12 godzin, co znacznie zmniejsza ryzyko działań niepożądanych, w tym kamicy nerkowej. Dzięki stopniowemu uwalnianiu składników z tabletki o przedłużonym uwalnianiu i przekształcaniu ich w aktywną formę witaminy C, możliwe jest długotrwałe dostarczanie witaminy C do organizmu, bez przekraczania tzw. progu nerkowego i szybkiego wydalania nadmiaru witaminy C z moczem.

Zalecane dzienne spożycie

Stosować doustnie 1-2 tabletki dziennie rano i (lub) wieczorem przyjmowane razem z posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, bez dzielenia ani rozgryzania. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Produkt zawiera fenyloalaninę i nie może być spożywany przez chorych na fenyloketonurię. Produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży bez konsultacji z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

JEMO PHARM
Hasselvej 1
4780 Stege, Dania

Vita Care Neutral C-Long - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę C

Wskazania:

Uzupełnienie niedoborów witaminy C, stany zwiększonego zapotrzebowanie na witaminę C. Vita Care Neutral C-Long zawiera witaminę C w postaci związków nie wykazujących odczynu kwaśnego: askorbinianu wapnia i palmitynianu askorbylu. Dzięki temu lek nie zakwasza treści żołądka i może być bezpiecznie stosowany u pacjentów z nadkwaśnością soku żołądkowego i/lub wrzodem trawiennym.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki dziennie rano i/lub wieczorem. Zaleca się przyjmowanie tabletek razem z posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, bez dzielenia i rozgryzania.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, fenyloketonurię (preparat stanowi źródło fenyloalaniny).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży bez konsultacji z lekarzem.