Akutol Stop Jodin, spray, 60 ml
16.60 zł

Akutol Stop Jodin, spray, 60 ml

Akutol Stop Jodin, spray, 60 ml
Ostatnia cena produktu
16.60 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

AKUTOL STOPJODIN spray przeznaczony jest do tamowania krwawienia i do opatrywania drobnych ran powierzchniowych skóry.

Skład

Ethanolum denat., Dimethyletherum, Propylenoglycolum, Calcium alginate, Natrium alginate, Povidonum iodinatum, Urea, Kalium iodidum.

Działanie

Składnik aktywny - mieszanka 80 % alginatu wapnia i 20% alginatu sodu tworzy nad raną barierę mechaniczną w postaci proszku. Warstwa alginatu absorbuje ze zranionego miejsca krew i wysięki, tworząc równocześnie chłodzący hydrożel, wspomagający proces gojenia. Obecny PVP-IOD działa jako czynnik przeciwbakteryjny powstałego opatrunku. Mocznik działa jako naturalne nawilżenie zrogowaciałej warstwy naskórka.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed użyciem wstrząsnąć. Pojemnik należy trzymać pionowo dnem w dól. Preparat aplikuje się naciskając rozpylacz nad opatrywanym miejscem z odległości 15-20 cm od powierzchni ciała. Aplikować powierzchnię opatrywanego miejsca w ilości odpowiadającej wielkości opatrywanej powierzchni. Rozpylanie przez 2 sekundy pozwala nanieść około 1 g preparatu wystarcza na opatrzenie około 5 cm rany. W razie konieczności można zabieg powtórzyć po wcześniejszym ostrożnym oczyszczeniu opatrywanego miejsca. W celu utrwalenia powstałego hydrożelu zastosować Akutol spray opatrunek elastyczny.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparatu AKUTOL STOPJODIN spray nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jod lub pozostałe składniki pomocnicze. Zwiększoną ostrożność zachować w przypadku chorób tarczycy, zaburzeń czynności nerek, w okresie ciąży, laktacji oraz u małych dzieci.

Uwagi

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Pojemnik jest pod ciśnieniem: chronić przed działaniem promieni słonecznych i nagrzaniem powyżej 50 C.
Opakowania nie dziurawić nawet po opróżnieniu i nie wrzucać do ognia. Nie rozpylać do otwartego ognia lub na rozżarzone przedmioty. Przechowywać poza zasięgiem źródeł zapalenia - zakaz palenia papierosów. Opakowanie przekazać do likwidacji w ramach zorganizowanego zbioru opdadów. Zużyć najpóźniej do dnia podanego na dnie pojemnika. Podczas aplikacji nie jeść, nie pić, nie palić. Nie stosować w pobliżu ognia. Rozpylać ostrożnie i uważać, aby spray nie dostał się do oczu, nie wdychać preparatu.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h