Imotiv, tabl., z imbirem, 10 szt
Imotiv, tabl., z imbirem, 10 szt
0.00 zł

Imotiv, tabl., z imbirem, 10 szt

Imotiv, tabl., z imbirem, 10 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Wyciąg z kłącza imbiru zawiera olejki eteryczne, które działają pobudzająco na wydzielanie śliny i soku żołądkowego, stąd kłącze imbiru wykazuje istotne działanie przeciwwymiotne. Zawarte w wyciągu z kłącza imbiru substancje czynne: gingerol i shogaol powodują zmniejszenie nudności i wymiotów, podczas podróży każdym środkiem lokomocji: samochodem, samolotem, pociągiem czy statkiem. Ponadto wyciąg z kłącza imbiru przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania jelit oraz utrzymania dobrego samopoczucia.


 

Składniki

Substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna), wyciąg z kłącza imbiru, substancje do stosowania na powierzchnię (stearynian magnezu, dwutlenek krzemu) zagęstnik (sól sodowa karboksymetyloceluloza).

Właściwości składników

Preparat Imotiv zawiera aktywny wyciąg z kłącza imbiru, który łagodzi nudności i wymioty, występujące podczas podróży środkami lokomocyjnymi.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 2 tabletki pół godziny przed podróżą lub w czasie jej trwania, do 4 tabletek na dobę.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Uczulenie na którykolwiek ze składników. Osoby zażywające antykoagulanty i leki przeciwciśnieniowe powinny unikać przyjmowanie imbiru. Osoby leczone lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi powinny zachować ostrożność przy stosowaniu preparatów z imbirem, ze względu na zwiększone ryzyko krwawień.

Producent

POLFARMEX
Józefów 9
Kutno
Cechy produktu
PRODUCENT

Imotiv - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z kłącza imbiru

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

uzupełnia dietę w składniki łagodzące objawy choroby lokomocyjnej

Wskazania:

Suplement diety korzystnie wpływający na łagodzenie nudności i wymiotów występujących podczas podróży środkiem lokomocji: samochodem, samolotem, pociągiem czy statkiem. Ponadto wyciąg z kłącza imbiru przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania jelit oraz utrzymania dobrego samopoczucia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 2 tabletki pół godziny przed podróżą lub w czasie jej trwania, do 4 tabletek na dobę.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz leki zmniejszające krzepliwość krwi, leki na nadciśnienie.