Produkt w kategoriach

Gripex Control, 500 mg + 50 mg, tabletki, 12 szt.

Gripex Control, 500 mg + 50 mg, tabletki, 12 szt.

9.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Gripex Control to lek dla osób preferujących rozpoczęcie leczenia już przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy.

Skład

1 tabletka zawiera:
Substancje czynne:
paracetamol: 500mg
Kofeina 50mg
Substancje pomocnicze:
powidon, skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa glikolanu skrobi, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:1-2 tabletek co 4-6 godzin (maksymalnie 8tabletekna dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12lat.

Działanie

  • Paracetamol: zwalcza gorączkę, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
  • Kofeina: wzmacnia i przyspiesza działanie przeciwbólowe paracetamolu, wykazuje działanie pobudzające.

Wskazania

Bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia, bóle głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów oraz bóle menstruacyjne, bóle pourazowe, pooperacyjne oraz bóle nowotworowe o niewielkim lub umiarkowanym natężeniu, stany gorączkowe wynikające z przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych.

Przeciwwskazania

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methomoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków
  • Podczas leczenia zydowudyną
  • Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
  • Nie należy stosować u dzieci poniżej 12lat.

Działania niepożądane

przyśpieszenie akcji serca, zaburzenia morfologii krwii, bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, skórne reakcje alergiczne.

W przypadku doraźnego stosowania działanie niepożądane występują rzadko.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gripex Control - Paracetamolum, Coffeinum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol kofeina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Zwalczanie pierwszych objawów przeziębienia i grypy. Ponadto bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia, bóle głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów oraz bóle menstruacyjne. 

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki do 4 razy dziennie. Dzieci 12-18 lat: 1 tabletka do 4 razy dziennie. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie należy łączyć z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), nudności, zaburzenia trawienia, niemiarowość rytmu serca, bezsenność, osłabienie koncentracji, drżenia mięśniowe, drażliwość.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia nerek, wątroby, chore serce, jesteś uzależniony od alkoholu. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki z grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus