Sirupus Alte, syrop, prawoślazowy, 125g, butelka plastikowa
Sirupus Alte, syrop, prawoślazowy, 125g, butelka plastikowa
0.00 zł

Sirupus Alte, syrop, prawoślazowy, 125g, butelka plastikowa

Sirupus Alte, syrop, prawoślazowy, 125g, butelka plastikowa
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany tradycyjnie jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel np. w przebiegu przeziębienia.

Skład

100 g syropu zawiera 36 g wodnego maceratu z 5 g korzenia prawoślazu lekarskiego, ekstrahent- mieszanina wody i etanolu (47,9:1), substancja pomocnicza- kwas benzoesowy.
Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas benzoesowy. Produkt zawiera nie więcej niż 1,0% (v/v) etanolu.

Dawkowanie

Dzieci powyżej 3 roku życia do 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 3 razy dziennie).
Dzieci powyżej 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 5 razy dziennie).
Młodzież od 13 roku życia i dorośli 1 miarkę (10 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 6 razy dziennie).

Działanie

Syrop zawiera wodny macerat z korzenia prawoślazu, wykazujący działanie łagodzące kaszel oraz osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w podanych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Wskazania

Pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Uczulenie na kwas benzoesowy.

Działania niepożądane

U osób szczególnie wrażliwych na kwas benzoesowy  może wystąpić pobudzone wydzielanie  śliny  i podrażnienie żołądka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Środki ostrożności: Ze względu na zawartość kwasu benzoesowego zaleca się zachowanie ostrożności u chorych z astmą. Lek zawiera sacharozę w związku z tym należy go ostrożnie stosować u chorych na cukrzycę. 5 ml syropu zawiera 4,2 g sacharozy, 10 ml syropu zawiera 8,4 g sacharozy. W przypadku nietolerancji na którykolwiek z cukrów, przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią:
Ze względu na brak danych świadczących o bezpieczeństwie stosowania preparatu, nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią.

Interakcje: Neleży poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

 

Producent

GEMI
Mickiewicza 36
Karczew
Cechy produktu
PRODUCENT