Recalvit D, tabletki musujące, 20 szt, tuba
23.17 zł

Recalvit D, tabletki musujące, 20 szt, tuba

Recalvit D, tabletki musujące, 20 szt, tuba
Ostatnia cena produktu
23.17 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Recalvit D - Calcii carbonas, Colecalciferolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina D3 (cholekalcyferol) węglan wapnia

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

uzupełnia niedobór wapnia i witaminy D3

Wskazania:

Korygowanie niedoborów witaminy D i wapnia u osób w podeszłym wieku. Lek uzupełniający witaminę D i wapń, jako dodatek do specyficzego leczenia osteoporozy u pacjentów, u których jednocześnie występuje niedobór witaminy D i wapnia, lub u któych istnieje duże ryzyko wystąpienia takich niedoborów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody i wypić zaraz po przygotowaniu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: wzrost poziomu wapnia we krwi i jego zwiększone wydalanie z moczem. Rzadko: zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha i biegunka, reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na sole wapnia i witaminę D3 lub jakąkolwiek substancję pomocniczą (szczególnie olej sojowy), schorzenia i/lub stany prowadzące do zwiększonego poziomu wapnia we krwi (np. nowotwory z przerzutami do kości, nadczynność przytarczyc, niedoczynność tarczycy, hiperwitaminoza D), schorzenia i/lub dolegliwości prowadzące do zwiększonego wydalania wapnia z moczem, ciężkie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, fenyloketonurię, nietolerancję sacharozy i/lub laktozy.   Gdy przyjmujesz tetracykliny, związki żelaza, bisofosfoniany, fluorochinolony, leki stosowane w chorobach układu sercowo-naczyniowego, fenytoinę, barbiturany, glikokortykosteroidy. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie preparatu Recalvit D podczas ciąży i w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.