Produkt w kategoriach

Theraflu Zatoki, proszek do sporządzania roztworu doustnego,10 saszetek

Theraflu Zatoki, proszek do sporządzania roztworu doustnego,10 saszetek

18.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój leczący objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok.

Skład

(1 saszetka):
paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, substancje pomocnicze w tym sacharoza 12,6 g, żółcień pomarańczowa i 42,2 mg sodu.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

Działanie

Udrażnia nos i zatoki. Zmniejsza ból głowy i zatok. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku:

  • nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku,
  • aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO,
  • dzieci poniżej 12 lat,
  • stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania,
  • współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy),
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo - 6 -fosforanowej (G-6-P).

Działania niepożądane

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku obejmują:

  • reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypki, napady astmy (zwłaszcza 5 - 10% populacji osób z nietolerancją kwasu acetylosalicylowego),
  • układ pokarmowy: zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej i gardle,
  • ośrodkowy układ nerwowy: senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość. Bezsenność i kłopoty ze snem występują rzadziej, dotyczą zwłaszcza dzieci,
  • układ krążenia: tachykardia (przyspieszenie pracy serca), kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), odruchowa bradykardia (zwolnienie czynności serca),
  • zmiany w obrazie krwi: trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), niedokrwistość hemolityczna a w pojedynczych przypadkach agranulocytoza (choroba charakteryzująca się znacznym zmniejszeniem liczby krwinek białych i całkowitym lub prawie całkowitym zanikiem granulocytów z krwi, zmianami wrzodziejącymi w gardle i błonach śluzowych innych narządów, gorączką i różnie wyrażonymi objawami ogólnymi),
  • układ moczowy: bolesne oddawanie moczu lub zatrzymanie moczu, utrudnienie mikcji (zwłaszcza u mężczyzn)
  • inne: rozszerzenie źrenic spowodowane jaskrą, wpływ na funkcje wewnątrzwydzielnicze oraz inne regulujące metabolizm.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Theraflu Zatoki - Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek fenylefryny

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe udrażnia nos przeciwgorączkowe

Wskazania:

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 saszetka co 4-6 godzin. W ciągu doby można przyjąć maksymalnie zawartość 3 saszetek. Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Lek Theraflu Zatoki powinien być stosowany co 4 - 6 godzin. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Jeżeli objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni należy skontaktować się z lekarzem.   Uwaga! Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaburzenia żołądkowo-jelitowe ( zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu), suchość w jamie ustnej i gardle. Może pojawić się senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwdepresyjne, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki na nadciśnienie.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus