Fix senes, (Phytopharm), 1 g, 25 szt
3.88 zł

Fix senes, (Phytopharm), 1 g, 25 szt

Fix senes, (Phytopharm), 1 g, 25 szt
Ostatnia cena produktu
3.88 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

Liść senesu-100%

Dawkowanie

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1 saszetkę leku zalać 200 ml wrzącej wody, odstawić na 10 minut. Ciepły napar wypić przed snem. Lek nie powinien być stosowany przez okres dłuższy niż 1-2 tyg. bez konsultacji lekarza. W przypadku pominięcia dawki leku, nie należy stosować dawki podwójnej celem uzupełnienia pominiętej dawki.

 

Wskazania

Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego leczenia zaparć.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje aktywną. Niedrożność jelit, ostre zapalne schorzenie jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle brzucha o nieznanej etiologii, stany odwodnienia, menstruacja, nadwrażliwość na liść senesu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Interakcje z innymi lekami i inne formy interakcji:

Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do hypokaliemii, w wyniku której może nastąpić wzmocnienie działania glikozydów nasercowych, a także interakcja z innymi lekami antyarytmicznymi. Stosowanie senesu łącznie z innymi lekami mogącymi wywoływać hypokaliemię (jak: leki moczopędne, adrenokortykosteroidy, korzeń lukrecji) może zaburzyć równowagę elektrolitową.

 

Ostrzeżenia specjalne:

Stosowanie senesu należy skonsultować z lekarzem, w przypadku stosowania: digoksyny lub innych leków antyarytmicznych, leków moczopędnych, korzenia lukrecji. Liścia senesu tak jak wszystkich leków przeczyszczających nie należy stosować przy niezdiagnolizowanych silnych bólach brzucha, wymiotach lub zawrotach głowy. Preparat należy stosować jedynie w przypadkach, gdy nie osiąga się efektu terapeutycznego poprzez zmianę.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h