Flamozil, żel, hydrokoloidowy na rany, 75 g, spray
Flamozil, żel, hydrokoloidowy na rany, 75 g, spray
0.00 zł

Flamozil, żel, hydrokoloidowy na rany, 75 g, spray

Flamozil, żel, hydrokoloidowy na rany, 75 g, spray
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Flamozil to żel hydrokoloidowy niezawierający parabenów, przeznaczony na suche i wilgotne rany. Flamozil dwukrotnie przyspiesza proces gojenia i samooczyszczania rany z tkanki martwiczej, zmniejsza uczucie bólu, zapewnia bezbolesną aplikację i zmianę opatrunku, jest ekonomiczny w użyciu.
 

Skład

Kwaśny koloidalny karbomer, karmozyna, woda, środek konserwujący: cytrynian srebra.

Flamozil zawiera kwaśny karbomer stabilizowany karmozyną, zasadowy peptyd występujący naturalnie w skórze. Pokrycie karbomerem suchych ran, takich jak : otarcia i rany chirurgiczne, wywiera działanie okluzyjne: hamuje parowanie wody i zmniejsza utratę płynu przez naskórek.

Karnozyna buforuje kwaśne polimery i jest przeciwutleniaczem. Karbomer  pochłania nadmiar płynu z wilgotnych, sączących ran. Flamozil schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i/lub bandażem i nie przylega do powierzchni rany. Zamiast drażniących parabenów do leku dodano jako środek konserwujący cytrynian srebra.

Działanie

Flamozil to wyrób medyczny, który w sposób pośredni przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikrośrodowiska.

Wskazania

Do zastosowania w ostrych lub przewlekłych ranach, takich jak:

 • oparzenia powierzchniowe
 • otarcia skóry
 • rany chirurgiczne
 • odleżyny
 • otwarte owrzodzenia kończyn dolnych (wrzody)

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zamknięte rany:

 • oczyścić i zdezynfekować dany obszar
 • nałożyć preparat na ranę, nie dotykając jej końcówką pojemnika
 • w razie potrzeby założyć bandaż lub plaster

 

Otwarte rany:

 • oczyścić i zdezynfekować ranę
 • dokładnie i delikatnie osuszyć
 • nałożyć grubą warstwę preparatu (0,5-0,75 cm) na ranę
 • założyć bandaż lub plaster
 • pozostawić bandaż na okres od jednego do trzech dni, do czasu rozpuszczenia żelu
 • zmniejszyć ilość stosowanego preparatu, gdy na ranie pojawi się strup

 

Uwaga-oparzenia: najpierw przemyć wodą, następnie przejść do pozostałych punktów.

Preparatu Flamozil nie należy stosować jako pierwszego środka w przypadku oparzeń! Natychmiast po wystąpieniu oparzenia należy schłodzić jego miejsce pod bieżącą letnią wodą przez około dwadzieścia minut. Należy to zrobić jak najszybciej, gdyż korzystny efekt schładzania oparzonego miejsca zmniejsza się z upływem czasu, a po 30 minutach całkowicie zanika. Aby zapobiec hipotermii, szczególnie w przypadku oparzenia dużej powierzchni ciała, nie zaleca się stosowania zimnej wody.

Preparatu Flamozil należy zastosować dopiero w następnej kolejności, po wykonaniu odpowiedniej oceny ciężkości oparzenia.

Producent

OYSTERSHELL

Cechy produktu
PRODUCENT

Flamozil - zastosowanie i działanie

Skład:

kwaśny koloidalny karbomer karnozyna

Postać:

żel

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

wspomaga proces gojenia

Wskazania:

Leczenie niewielkich, suchych lub wilgotnych ran. Polecany  w ostrych lub przewlekłych ranach, takich jak: oparzenia powierzchniowe, otarcia skóry, rany chirurgiczne, odleżyny, otwarte owrzodzenia kończyn dolnych (wrzody).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Zamknięte rany: oczyścić i zdezynfekować leczony obszar; nałożyć preparat na ranę, nie dotykając jej końcówką pojemnika; w razie potrzeby założyć bandaż lub plaster. Otwarte rany: oczyścić i zdezynfekować leczony obszar; delikatnie i dokładnie osuszyć; nałożyć grubą warstwę preparatu (0.5-0.75 cm) na ranę; założyć bandaż lub plaster; pozostawić bandaż na okres od jednego do trzech dni do czasu rozpuszczenia żelu; zmniejszyć ilość stosowanego preparatu, gdy na ranie pojawi się strup.   Uwaga! Preparatu nie można stosować jako pierwszego środka w przypadku oparzeń.   Uwaga! Gdy masz duże, obszerne lub bardzo głębokie rany; niewielkie, silnie zakażone rany przed zastosowaniem preparatu należy bezwzględnie zasięgnąć porady lekarza.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.