Terpichol, kapsułki, 60 szt.
8.99 zł

Terpichol, kapsułki, 60 szt.

Terpichol, kapsułki, 60 szt.
Ostatnia cena produktu
8.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Stosuje się w zaburzeniach wydzielania żółci przez wątrobę, pomocniczo w stanach skurczowych dróg żółciowych.

Skład

Mentholum (40 mg), Menthonum (7,5 mg), Borneolum (6,25 mg), Camphenum (6,25 mg), Cineolum (2,5 mg), Olive oleum virginale (41,25 mg) alfa-Pinenum (21,25 mg).

 Substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol, metylu parahydrobenzesan, propylu parahydrobenzoesan.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli 2 do 4 razy dziennie po 1 kapsułce. Młodzież powyżej 12 roku życia do 2 razy dziennie po 1 kapsułce.

Działanie

Zmniejszenie dolegliwości trawiennych, zwiększenie ilości i szybkości wydzielania żółci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na wymienione substancje czynne lub którykolwiek ze składników leku. Nie stosować w ostrym stanie zapalnym dróg żółciowych, przy uszkodzeniu lub marskości wątroby, w chorobie zapalnej i niewydolności nerek.

Działania niepożądane

Reakcje alergiczne, odbijanie, nieprzyjemny smak w ustach.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Terpichol - Borneolum, Camphenum, Cyneolum, Mentholum, Menthonum, alfa-Pinenum, beta-Pinenum, Antrapurolum, Oleum olivarum - zastosowanie i działanie

Skład:

menton mentol pinen borneol cyneol kamfen oliwa z oliwek

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Dietetyka Choroby wewnętrzne Gastroenterologia

Działanie :

żółciopędne żółciotwórcze spazmolityczne poprawia trawienie

Wskazania:

Kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zaburzenia czynności wątroby, stany skurczowe dróg żółciowych i kolka żółciowa.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 2-4 razy dziennie. Młodzież powyżej 12 roku życia 1 kapsułka 1-2 razy dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje alergiczne, odbijanie, nieprzyjemny smak w ustach.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostry stan zapalny dróg żółciowych, marskość wątroby, stany zapalane w obrębie przewodu pokarmowego, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.