Sirupus Thymi compositum, syrop, 125 g
4.04 zł

Sirupus Thymi compositum, syrop, 125 g

Sirupus Thymi compositum, syrop, 125 g
Ostatnia cena produktu
4.04 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Syrop tymiankowy złożony stosuje się tradycyjnie jako lek wykrztuśny w kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych.

Skład

100 g syropu zawiera:
Substancje czynne: Thymi extractum fluidum (Wyciąg tymiankowy płynny) 15,00 g Thymolum (Tymol) 0,01 g
Substancje pomocnicze: wodorotlenek amonowy, etanol, syrop zwykły (sacharoza i woda oczyszczona).
Lek zawiera do 5% etanolu.

Dawkowanie

Doustnie: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 2 łyżeczki (10 ml) syropu, dzieci od 6 do 12 lat: 3 razy dziennie po 1 łyżeczce (5 ml).
Należy przyjmować dużą ilość płynów, aby umożliwić wywołanie prawidłowego odruchu wykrztuśnego i nie powodować podrażnienia układu oddechowego.

Działanie

Preparat wzmaga wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych i ułatwia odkrztuszanie. Działa bakteriobójczo i przeciwskurczowo.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować syropu, jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na tymianek lub inne rośliny z rodziny Jasnotowate (Lamiaceae/Labiatae) lub którykolwiek ze składników leku.
Również nie stosować w astmie oraz u dzieci z ostrymi stanami zapalnymi krtani i tchawicy w wywiadzie.
W przypadku wystąpienia wysokiej gorączki, duszności lub ropnej plwociny, należy skonsultować się z lekarzem.
Dawka jednorazowa syropu (10 ml) zawiera do 0,64 g etanolu. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową,  chorobami wątroby lub padaczką.
Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 lat.
Lek zawiera sacharozę. Pacjenci u których stwierdzono wcześniej nietolerancję na niektóre cukry, przed zastosowaniem leku powinni poradzić się lekarza.

Działania niepożądane

Po zastosowaniu syropu mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości oraz łagodne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią:
Syropu nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Lek jest uważany za bezpieczny i w zalecanych dawkach nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej oraz zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h