Tanakan, 40 mg, tabletki powlekane, (import równoległy) Blauf, 90szt
59.39 zł

Tanakan, 40 mg, tabletki powlekane, (import równoległy) Blauf, 90szt

Tanakan, 40 mg, tabletki powlekane, (import równoległy) Blauf, 90szt
Ostatnia cena produktu
59.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Ginkgo folii extractum siccum DER 35-67:1 o zawartości 21,6-26,4% glikozydów flawonowych 2,8-3,4% ginkgolidów A,B i C oraz 2,6-3,2% bilobalidu. Ekstrahent: aceton 60% (v/v)

 

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna,  celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, magnezu stearynian, hypromeloza, macrogol 400, macrogol 6000, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek czerwony.

Dawkowanie

Doustnie. Trzy tabletki na dobę w dawkach podzielonych. Tabletki należy przyjmować w trakcie posiłków, popijając je 1/2 szklanki wody.

Wskazania

Zaburzenia funkcji poznawczych i neurologicznych związanych z wiekiem, jak pogorszenie pamięci, oraz w leczeniu objawów pogorszenia krążenia mózgowego w starszym wieku, jak zmniejszenie ostrości wzroku, słuchu. Pomocniczo w celu poprawienia krążenia obwodowego, np. u pacjentów z objawami skrócenia zasięgu chodzenia wskutek pogorszenia krążenia w kończynach także u pacjentów z objawami zespołu Raynauda.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zaburzenia skórne, bóle głowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera laktoze i jest przeciwwskazany u osób z wrodzoną galaktozemia, z zespołem złego wchłaniania glukozy lub galaktozy, bądź też z niedoborem laktazy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tanakan - Ginkgo biloba - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

tabletki powlekane płyn doustny

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia Kardiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie

Wskazania:

Szczególnie u osób starszych w zaburzeniach w układzie krwionośnym i nerwowym. Wzmacnia naczynia mózgowe, dlatego jest często zalecany osobom starszym z objawami demencji takimi jak: dezorientacja, utrata pamięci, bóle głowy, depresja, zawroty głowy, szum w uszach. Pomaga ludziom skarżącym się na skurcze nóg spowodowane upośledzonym przepływem tętniczym. Profilaktyka choroby wieńcowej serca, udaru mózgu, demencji. Ochrona ośrodkowego układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Zwykle przed posiłkami, 3 razy dziennie po 1 tabletce lub po 1 ml wyciągu rozcieńczonego w 1/2 szklanki wody. Obserwuje sie ustąpienie objawów po miesiącu stosowania. Zaleca się stosować przynajmniej 3-miesięczne kuracje.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu.

Możliwe skutki uboczne:

W sporadycznych przypadkach obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, wysypkę.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz leki zmniejszające agregację płytek krwi.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ciąża nie stanowi przeciwwskazania do przyjmowania leku. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza.