Paracetamol, tabletki (Herbapol Wrocław), 500 mg, 6 szt
1.74 zł

Paracetamol, tabletki (Herbapol Wrocław), 500 mg, 6 szt

Paracetamol, tabletki (Herbapol Wrocław), 500 mg, 6 szt
Ostatnia cena produktu
1.74 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

paracetamol – tabletki jest lekiem, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.  Działanie przeciwbólowe jest zbliżone do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). W odróżnieniu od innych leków z tej grupy nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla tej grupy obwodowych działań niepożądanych. Jest lekiem bezpiecznym w dawkach terapeutycznych. Czas działania wynosi 4-8 h.Stosowany jest w łagodzeniu bólu ostrego i przewlekłego o umiarkowanym nasileniu. Szczególnie przydatny jest dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą być leczone salicylanami.

Skład

(1 tabletka): zawiera substancję czynną paracetamol - 500 mg.

Dawkowanie

dorośli 1-2 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka u dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g na dobę, podczas leczenia długotrwałego 2,6 g na dobę. Dzieci 6-12 lat od 1/2 do 1 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.

Wskazania

bóle głowy, także migrenowe, nerwobóle, bóle zębów, bóle mięśniowe i kostne oraz bóle miesiączkowe , gorączka i ból w przeziębieniu i stanach grypopodobnych.

 

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby, alkoholizm.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h