Oculotect Fluid 5%, krople do oczu, sztuczne łzy, 10 ml
Oculotect Fluid 5%, krople do oczu, sztuczne łzy, 10 ml
0.00 zł

Oculotect Fluid 5%, krople do oczu, sztuczne łzy, 10 ml

Oculotect Fluid 5%, krople do oczu, sztuczne łzy, 10 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Oculotect Fluid - zastosowanie i działanie

Skład:

poliwinylopirolidon

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

nawilżające łagodzi objawy zespołu "suchego oka"

Wskazania:

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z zespołem suchego oka, łącznie z suchym zapaleniem rogówki i spojówki.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Ostrożnie naciskając butelkę wpuścić 1 kroplę do kącika oka. Delikatnie ucisnąć przez 1 minutę kącik zamkniętej powieki. Po użyciu leku natychmiast szczelnie zamknąć butelkę. Częstotliwość stosowania jest zależna od nasilenia objawów, zwykle stosuje się 4 krople na dobę. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki okulistyczne. W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Oculotect Fluid powinny być stosowane jako ostatnie.

Opis

Preparat zastępuje wydzielinę łzową w leczeniu schorzeń związanych z zespołem suchego oka, takich jak suche zapalenie rogówki i spojówki oraz niestabilność filmu łzowego lub niewystarczające nawilżanie rogówki.

Skład

1 ml roztworu leku Oculotect Fluid zawiera 50 mg powidonu oraz substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek (środek konserwujący) - 0,05 mg, kwas borny, sodu chlorek, potasu chlorek, sodu mleczan, wapnia chlorek, magnezu chlorek, sodu wodorotlenek 5 M (do pH 7,2 - 7,6), wodę do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Jedna kropla do worka spojówkowego 4 razy na dobę lub w zależności od nasilenia objawów.

Działanie

Preparat w postaci płynnego żelu. Po zastosowaniu miejscowym, preparat szybko rozprzestrzenia się po powierzchni spojówki i rogówki tworząc trwałą, wilgotną i śliską powłokę.

Wskazania

Lek Oculotect Fluid jest stosowany w leczeniu obajwowym dolegliwości związanych z zespołem suchego oka.

Działania niepożądane

Łagodne, przemijające uczucie pieczenia lub lepkości powiek. Bardzo rzadko: reakcja podraznienia oka lub reakcje nadwrażliwości.

Producent

ALCON POLSKA SP. Z O.O.
Marynarska 15
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT