Nicorette Invisipatch (Nicorette Semi), 25 mg, plaster, transdermalny, 28 szt
186.16 zł

Nicorette Invisipatch (Nicorette Semi), 25 mg, plaster, transdermalny, 28 szt

Nicorette Invisipatch (Nicorette Semi), 25 mg, plaster, transdermalny, 28 szt
Ostatnia cena produktu
186.16 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

1 plaster Nicorette Semi Transparent Patch 25 mg/16h (22,5 cm˛) zawiera 39,37 mg nikotyny (stosowany na skórę raz na dobę uwalnia 26,5 mg nikotyny przez 16 godzin) oraz substancje pomocnicze- warstwa nośna: triglicerydy o średniej długości łańcuch, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, warstwa akrylowa, przylegająca: roztwór akrylowy adhezyjny Durotak 387-2051, potasu wodorotlenek, kroskarmeloza sodowa, acetyloacetonian glinu, warstwa ochronna, usuwana przed umieszczeniem plastra na skórze: politeraftalan etylenu (PET) 100 µm.

Dawkowanie

Przyklejać na skórę.

 

Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez złagodzenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicorette Invisipatch (Nicorette Semi) - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

system transdermalny

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga leczenie uzależnienia nikotynowego

Wskazania:

Preparat wskazany w zapobieganiu lub w leczeniu objawów wynikających z odstawienia nikotyny po zaprzestaniu palenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Plaster przykleja się rano i zdejmuje wieczorem, przed snem. Plaster przykleja się na czystą, nieowłosioną i nieuszkodzoną powierzchnię skóry, na ramionach, biodrach lub tułowiu. Plaster należy przyciskać do skóry przez około 10-15 sekund. W celu zmniejszenia ryzyka miejscowego podrażnienia skóry należy każdorazowo zmieniać miejsce przyklejenia plastra Nicorette. Czas leczenia należy dobierać indywidualnie. Zwykle czas leczenia powinien wynosić maksimum 3 miesiące. Następnie dawkę nikotyny należy stopniowo zmniejszać przez użycie plastra zwierającego mniejszą dawkę nikotyny w ciągu 2-3 tygodni. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle głowy, nudności, wymioty, skóra (świąd, rumień, opuchnięcia). Rzadko: przyśpieszona praca serca, bezsenność. Nicorette Invisipatch stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną oraz zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składnik preparatu, przewlekłe choroby skóry, ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzycę typu 1. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.