Gynophilus, kapsułki dopochwowe, 14 szt
28.09 zł

Gynophilus, kapsułki dopochwowe, 14 szt

Gynophilus, kapsułki dopochwowe, 14 szt
Ostatnia cena produktu
28.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lactobacillus casei, szczep rhamnosus (Döderlein bacillus) jest naturalną florą pochwy, a jego działanie w utrzymywaniu właściwego ekosystemu pochwy polega na obniżaniu pH.

Przyczyny zaburzeń  równowagi flory pochwy:  Utrata równowagi mikrobiologicznej pochwy może być wynikiem m.in.: niedawnej antybiotykoterapii, używaniem tamponów, obfitymi  miesiączkami, wyjątkowym reżimem higienicznym miejsc intymnych, częstym  stosowaniem leków przeciwgrzybiczych. Jeśli nawet nie znamy przyczyny  zaburzeń, utrzymanie  równowagi  flory bakteryjnej pochwy jest niezwykle ważne, gdyż pozwala ograniczyć pojawianie się infekcji pochwy. Objawy zaburzeń równowagi: pieczenie, nieprzyjemny zapach z okolic intymnych, upławy, uczucie palenia, dyskomfort związany ze stanem nabłonka pochwy, podrażnienia.


 

 

 

 

Skład

Każda kapsułka zawiera:  Lactobacillus casei, szczep rhamnosus (Döderlein bacillus): liofilizat  (341 mg), zawartość minimalna: (10 do potęgi 9) bakterii na 1 g  i laktozę jednowodną.

Wskazania

Gynophilus stosuje się głównie:

  • równocześnie z kuracja doustną głównie antybiotykową
  • po kuracji antybiotykowej dopochwowej lub kuracji przeciwgrzybicznej

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zaleca się stosowanie Gynophilus dwa razy dziennie - 1 kapsułkę rano i 1 kapsułkę wieczorem przez 7 dni, a następnie jako działanie podtrzymujące 1 kapsułkę wieczorem. Należy zmoczyć kapsułkę małą ilością wody, aby ułatwić włożenie jej do pochwy.

Gynophilus ma postać kapsułki i przeznaczony jest do podania dopochwowego.
 

Uwagi

Produkt przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C. Nie trzeba przechowywać w lodówce !!

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gynophilus - zastosowanie i działanie

Skład:

Lactobacillus casei rhamnosus

Postać:

kapsułki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przywraca biologiczną równowagę środowiska pochwy

Wskazania:

Zaburzenia równowagi flory pochwy objawiające się pieczeniem, nieprzyjemnym zapachem z okolic intymnych, obfitszymi niż zazwyczaj upławami, uczucie palenia, dyskomfort związany ze stanem nabłonka pochwy, podrażnienia.

Dawkowanie:

Dopochwowo. 2 razy dziennie, 1 kapsułka rano i 1 kapsułka wieczorem, przez 7 dni. Następnie jako działanie podtrzymujące 1 kapsułkę wieczorem. Należy zmoczyć kapsułkę małą ilością wody aby ułatwić włożenie jej do pochwy. Preparat przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Uwaga! Podczas stosowania preparatu zaleca się stosowanie wkładek higienicznych w bieliźnie. Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie zaleca się stosowania prezerwatyw, środków plemnikobójczych, krążków dopochwowych w związku z podwyższonym ryzykiem uszkodzenia lub obniżenia skuteczności. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.