Neoazarina, 316 mg + 10 mg, tabletki, 10 szt.
7.99 zł

Neoazarina, 316 mg + 10 mg, tabletki, 10 szt.

Neoazarina, 316 mg + 10 mg, tabletki, 10 szt.
7.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat wykazuje silne działanie przeciwkaszlowe.

Skład

1 tabletka zawiera fosforan kodeiny 10 mg oraz sproszkowane ziele tymianku 316 mg oraz substancje pomocnicze: olejek anyżowy, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, powidon, talk, makrogol 6000.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 3 razy dziennie po 1 do 2 tabletek. W przypadku stosowania produktu u dzieci poniżej 12 lat o dawkowaniu powinien zadecydować lekarz.

 

Nie zaleca się stosowania leku przez dłuższy czas niż 7 dni oraz przekraczania zalecanych dawek ze względu na możliwość uzależnienia.

Wskazania

W silnych napadowych atakach kaszlu, zwłaszcza w nocy. W nieżytach dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • ostra niewydolność oddechowa,
  • ostre napady astmy oskrzelowej,
  • zaburzenia oddychania,
  • przewlekłe zaparcia.

Działania niepożądane

Działania niepożądane mogą wystąpić w postaci nudności, wymiotów, zaparć, suchości w jamie ustnej, zaburzeń snu oraz reakcji alergicznych na przykład w postaci zmian skórnych. W przypadku wystąpienia tych lub innych objawów niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u dzieci do lat 6. Nie stosować w ciąży oraz okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Neoazarina - Codeini phosphas, Thymus vulgaris - zastosowanie i działanie

Skład:

ziele tymianku fosforan kodeiny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Choroby płuc

Działanie :

pobudza wydzielanie śluzu przeciwkaszlowe

Wskazania:

Pomocniczo w nieżycie górnych dróg oddechowych.  W silnych napadowych atakach suchego kaszlu, zwłaszcza nocnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 3 razy dziennie po 1 tabletce, a w bardzo silnych nocnych napadowych atakach kaszlu po 2 tabletki jednorazowo.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Depresja ośrodka oddechowego, nudności, wymioty, zaparcia, suchość w jamie ustnej, zaburzenia snu, bóle i zawroty głowy, reakcje alergiczne.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niewydolność oddechową, napad astmy oskrzelowej, przewlekły spastyczny nieżyt oskrzeli.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, nasenne, neuroleptyki, klonidynę, opioidy.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.