SolphaDermol, płyn, 10 ml
32.95 zł

SolphaDermol, płyn, 10 ml

SolphaDermol, płyn, 10 ml
Ostatnia cena produktu
32.95 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Do usuwania zmian skórnych mięczaka zakaźnego.

Skład

1 ml zawiera 50 mg wodorotlenku potasu.

Inne składniki- woda oczyszczona.

Działanie

Solphadermol jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego w przypadkach mięczaka zakaźnego- do usuwania wykwitów skórnych powodowanych przez wirusa.

Solphadermol powoduje uszkodzenie zainfekowanych komórek oraz wywołuje miejscową reakcję obronną skóry w obszarze wykwitów.

Celem kuracji jest wywołanie bezbolesnego zapalenia ograniczającego sie do obszaru wykwitu. W momencie ustąpienia stanu zapalnego wykwity skórne mięczaka również ulegają wygojeniu.

Wskazania

Do stosowania na wykwity skórne mięczaka zakaźnego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Stosować 2 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem) za pomocą szpatułki niewielką ilość preparatu na guzki, a następnie pozostawić do wyschnięcia.


Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparat nie może być stosowany:

  • w pobliżu oczu
  • na guzkach na których występuje już zapalenie
  • na błony śluzowe, na otwarte rany lub zadrapaną albo uszkodzoną skórę
  • do leczenia brodawek zwykłych, starczych, znamion, odcisków lub innych zrogowaceń
  • u niemowląt i dzieci poniżej 2 roku życia
  • w przypadku tendencji do tworzenia się nadmiaru tkanki bliznowatej

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Solphadermol jest dobrze tolerowany, gdy używany jest zgodnie z zaleceniami. Jednak podobnie jak inne preparaty może wywoływać efekty uboczne.

Częste: krótkotrwałe podrażnienie skóry, a zwłaszcza zaczerwienienie i uczucie lekkiego pieczenia w miejscu aplikacji. Podrażnienie pojawia się natychmiast po zastosowaniu preparatu i zanika po kilku minutach. Intensywność podrażnień skóry zależy od wrażliwości skóry oraz od ilości zastosowanego preparatu. Z tego powodu należy przestrzegać instrukcji stosowania oraz aplikować preparat w małych ilościach. Przemijające reakcje zapalne z zaczerwienieniem oraz świądem w miejscach występowania guzków mięczaka są wywoływane w celu wygojenia guzków. W przebiegu gojenia mogą powstawać strupy.

Sporadyczne: przemijające odbarwienia lub przebarwienia się blizn zwiększa się, gdy guzki mięczaka są drapane lub wyciskane.

Jeżeli wystąpią inne działania niepożądane niż te opisane w niniejszej ulotce, należy zaprzestać stosowania preparatu Solphadermol i poinformować lekarza. W razie potrzeby może on zlecić dalsze postępowanie.

Uwagi

Solphadermol nie jest przeznaczony do leczenia brodawek zwykłych. Jeśli nie jesteś pewien, czy u Ciebie lub Twojego dziecka występuje mięczak zakaźny, czy brodawki zwykłe, przed użyciem preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

SolphaDermol - zastosowanie i działanie

Skład:

wodorotlenek potasu

Postać:

płyn

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

usuwa zmiany skórne mięczaka zakaźnego

Wskazania:

Preparat przeznaczony do usuwania wykwitów skórnych powodowanych przez wirusa mięczaka zakaźnego.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Preparat stosuje się miejscowo 2 razy dziennie do pojawienia się zmian zapalnych w obrębie guzków.   Uwaga! Solphadermol nie jest przeznaczony do leczenia brodawek zwykłych (Verrucae). Jeśli nie jesteś pewny czy u Ciebie lub Twojego dziecka występuje mięczak zakaźny czy brodawki zwykłe, przed użyciem preparatu skonsultuj się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.