BabyStart BioCheck, test, płodności dla kobiet, 2 szt
43.54 zł

BabyStart BioCheck, test, płodności dla kobiet, 2 szt

BabyStart BioCheck, test, płodności dla kobiet, 2 szt
Ostatnia cena produktu
43.54 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Test płodności dla kobiet.

Działanie

Babystart BioCheck jest jednostopniowym, strumieniowym testem immunologicznym do jakościowego wykrywania FSH w moczu, pomagającym w ocenie płodności u kobiet. Test wykorzystuje kombinację przeciwciał, w tym przeciwciało monoklonalne FSH, umożliwiających selektywne wykrycie podwyższonego poziomu FSH. Test przeprowadza się poprzez oddanie moczu na końcówkę absorbującą lub zanurzenie jej w moczu i odczytanie wyniku na podstawie zabarwienia kresek. Hormon folikulotropowy (FSH) czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem kobiecych jajników i hormonów płciowych, tak więc jest ściśle powiązany z płodnością kobiety. Podwyższony poziom FSH wiąże się zazwyczaj ze spadkiem płodności. Może być on podwyższony u kobiet z nieregularnymi miesiączkami i z wiekiem równomiernie rośnie. Jego poziom staje się szczególnie wysoki w okresie bezpośrednio poprzedzającym menopauze, pełniąc wówczas rolę systemu wczesnego ostrzegania. Dlatego też Babystart BioCheck jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet z nieregularnymi miesiączkami i w wieku powyżej 30 lat. Pozytywny wynik tego testu wskazuje na spadek płodności i/lub perimenopauze i należy wówczas zasięgnąć porady lekarza.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wykonaj test w dowolnym dniu miesiąca i powtórz go powtórnie po upływie 1 tygodnia.

Wskazówki:

  1. Wyjmij patyczek testowy z foliowej torebki i zapoznaj się z produktem.
  2. Zdejmij kapturek.
  3. Przytrzymując w oznaczonym miejscu patyczek testowy kciukiem, trzymaj przez co najmniej 10 sekund skierowaną w dół końcówkę absorbującą bezpośrednio w strumieniu moczu, aż stanie się ona całkowicie wilgotna. Uwaga: Nie oddawaj moczu bezpośrednio na okienko patyczka testowego. Jeśli wolisz, możesz oddać mocz do czystego i suchego pojemnika, a następnie zanurzyć końcówkę absorbującą patyczka testowego na co najmniej 10 sekund w moczu.
  4. Po wyjęciu patyczka testowego z moczu nakryj od razu końcówkę absorbującą kapturkiem, połóż patyczek testowy na płaskiej powierzchni okienkami do góry, a następnie rozpocznij odliczanie czasu.
  5. Gdy test zacznie działać, w obu okienkach zauważysz stopniową zmianę zabarwienia.
  6. Odczytaj wynik po upływie 5 minut. Jeśli kolorowa kreska nie pojawi się, poczekaj jeszcze 1 minutę. Wynik należy odczytać przed upływem 10 minut.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h