Imotiv Junior, syrop, z imbirem, smak pomarańczowy, 120 ml
5.71 zł

Imotiv Junior, syrop, z imbirem, smak pomarańczowy, 120 ml

Imotiv Junior, syrop, z imbirem, smak pomarańczowy, 120 ml
Ostatnia cena produktu
5.71 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Syrop Imotiv Junior zawiera aktywny wyciąg z kłącza imbiru, który łagodzi nudności i wymioty, występujące podczas podróży środkiem lokomocji.

Wyciąg z kłącza imbiru (Zingiberis rhizoma) zawiera olejki eteryczne, które działają pobudzająco na wydzielanie śliny i soku żołądkowego, stąd kłącze imbiru wykazuje istotne działanie przeciwwymiotne.
 

Składniki

Woda, sacharoza, naturalny proszek pomarańczowy, wyciąg z kłącza imbiru, regulator kwasowości (kwas cytrynowy jednowodny), aromat pomarańczowy płynny, substancja konserwująca (benzoesan sodu), zagęstnik (guma ksantanowa).

Właściwości składników

Zawarte w wyciągu z kłącza imbiru substancje czynne: gingerol i shogaol powodują zmniejszenie nudności i wymiotów, podczas podróży każdym środkiem lokomocji: samochodem, samolotem, pociągiem czy statkiem. Ponadto wyciąg z kłącza imbiru przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania jelit oraz utrzymania dobrego samopoczucia.

Zalecane dzienne spożycie

Dzieci powyżej 3 roku życia - 5-10 ml (1-2 łyżeczki) przed podróżą lub w czasie jej trwania, do 4 razy na dobę. Dorośli - 15 ml (1 łyżka) przed podróżą lub w czasie jej trwania, do 4 razy na dobę.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

POLFARMEX
Józefów 9
99-300 Kutno

Imotiv Junior - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z kłącza imbiru

Postać:

syrop

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki łagodzące objawy choroby lokomocyjnej

Wskazania:

Suplement diety polecany w celu łagodzenia nudności i wymiotów, występujących podczas podróży środkiem lokomocji.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 3 roku życia: 5-10 ml (1-2 łyżeczki) przed podróżą lub w czasie jej trwania, do 4 razy na dobę. Dorośli: 15 ml (1 łyżka) przed podróżą lub w czasie jej trwania, do 4 razy na dobę.   Przed użyciem wstrząsnąć. Nieznaczne zmętnienie preparatu nie stanowi wady produktu, ponieważ preparat zawiera ekstrakt roślinny.   Uwaga! Preparat zawiera cukier.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz leki zmniejszające krzepliwość krwi. Osoby leczone lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi powinny zachować ostrożność przy stosowaniu preparatów z imbirem, ze względu na zwiększone ryzyko krwawień.