Relana forte, tabletki, 200 mg, 20 szt.
19.49 zł

Relana forte, tabletki, 200 mg, 20 szt.

Relana forte, tabletki, 200 mg, 20 szt.
Ostatnia cena produktu
19.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Relana Forte marki Pharbio jest naturalnym dostępnym bez recepty lekiem, którego głównym składnikiem jest standaryzowany wyciąg waleriany. Polecany jest w stanach napięcia nerwowego i okresowych trudnościach w zasypianiu. Nowoczesna szwedzka technologia i wysokiej jakości ekstrakty ziołowe zawarte w preparacie gwarantują bezpieczeństwo i skuteczność, co potwierdzają badania kliniczne.

Skład

(1 tabletka):
Substancja czynna: wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego - (6:1, w 60% etanolu) 200 mg
Substancje pomocnicze: laktoza, wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, hypromeloza (hydroksypropylometyloceluloza), makrogol 6000, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza czerwony.

Dawkowanie

Dzieci powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku: łagodne stany napięcia nerwowego: 1-2 tabletki maksymalnie do 3 razy na dobę; okresowe trudności w zasypianiu 2-3 tabletki pół godziny, godzinę przed udanie się na spoczynek
Jeśli jest taka potrzeba, 1-3 tabletki można przyjąć wczesnym wieczorem.

Działanie

Preparat Relana Forte jest zalecaną alternatywą, gdy niepokój i nerwowość są bardzo silne i wpływają na samopoczucie zarówno w dzień, jak i w nocy. Preparat w bezpieczny i naturalny sposób pomaga opanować stres i odzyskać równowagę. Stosowanie leku zaleca się także w przypadkach ogólnego przemęczenia. Relana Forte zawiera głównie ekstrakt z waleriany (Valeriana officinalis), gdzie 200 mg wyciągu waleriany odpowiada 1200 mg korzenia kozłka lekarskiego. Według autorytetów europejskich, najskuteczniejsza dawka ekstraktu z waleriany w leczeniu podwyższonego napięcia nerwowego to 2 do 3 g leku, stosowane do trzech razy na dobę. Dzięki wysokiemu stężeniu ekstraktu Relana Forte dostarcza zalecaną dawkę w zaledwie dwóch tabletkach. Preparat działa szybko, a efekty działania są widoczne w ciągu pół godziny od zażycia.

Wskazania

Roślinny produkt leczniczy stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego i w okresowych trudnościach w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Pacjenci ze stwierdzoną nadwrażliwością na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą nie powinni stosować leku; pacjenci z rzadko występującą wrodzona nietolerancją galaktozy, nietolerancja laktozy (typu Lapp), lub zespołem złego wchłaniania glukozy – galaktozy nie powinni przyjmować preparatu;

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie działań niepożądanych ze strony układu pokarmowego, tj. wymioty, skurcze żołądka) po przyjęciu produktów zawierających wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Częstotliwość nie jest znana; jeśli wystąpią inne działania niepożądane nie wymienione powyżej, konieczna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i laktacja: nie zalecane jest stosowanie leku podczas ciąży oraz w okresie karmienia piersią, ponieważ nie wykonano odpowiednich badań klinicznych; specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: nie przeprowadzono żadnych badań stwierdzających czy lek może osłabić funkcjonowanie wątroby i nerek oraz czy wywołuje inne choroby lub czy wiek pacjenta może być przeciwwskazaniem do stosowania leku.
Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci w temperaturze nie wyższej niż 25°C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji

Relana forte - Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające

Wskazania:

Stany napięcia i niepokoju, trudności z zasypianiem.

Dawkowanie:

Doustnie. W stanach napięcia i niepokoju1 tabletkę  doraźnie. W przypadku trudności z zasypianiem: 2-4 tabletki na godzinę przed snem. Maksymalna dawka dziennia 5 tabletek. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat może wpływać na zdolność kierowania pojazdami i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.