Bioluteina Plus, tabletki powlekane, 30 szt
23.61 zł

Bioluteina Plus, tabletki powlekane, 30 szt

Bioluteina Plus, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
23.61 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

BIOLUTEINA wspomaga prawidłowy proces widzenia

Bioluteina dostarcza naturalną luteinę i naturalną zeaksantynę - karotenoidy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wzroku. Naturalnie chroni Twój wzrok

Składniki

jedna tabletka powlekana zawiera: 30 mg standaryzowanego ekstraktu z płatków kwiatowych aksamitka wzniesionego (Tagetes erectus), co odpowiada 6 mg luteiny i min. 0,30 mg zeaksantyny. Substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana; substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu, krzemionka koloidalna; substancje powlekające: substancja glazurująca- hydroksypropylometylo-celuloza, barwniki- żółcień pomarańczowa, dwutlenek tytanu.

Właściwości składników

BIOLUTEINA jest preparatem wyjątkowym, ponieważ dostarcza luteinę i zeaksantynę, w naturalnych proporcjach, w ich naturalnej formie występującej w płatkach kwiatowych aksamitka wzniesionego (Tagetes erectus). Dlatego BIOLUTEINA aktywnie chroni narząd wzroku. Luteina i zeaksantyna są jedynymi karotenoidami, których obecność wykryto w soczewce i siatkówce oka. Luteina i zeaksantyna wykazują szczególne właściwości ochronne w stosunku do narządu wzroku, szczególnie do siatkówki oka zwanej plamką żółtą- plamka zawdzięcza swój żółty kolor właśnie obecności tych dwóch karotenoidów, które muszą być dostarczana z zewnątrz, gdyż nie są wytwarzane w organizmie człowieka.

Odpowiednie odżywianie jest kluczowym czynnikiem służącym zachowaniu dobrego wzroku. Dane zgromadzone w wyniku różnorodnych badań wskazują, że luteina i zeaksantyna maja wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku i umożliwiają m. in.:

 • utrzymanie w dobrej kondycji plamki żółtej, której funkcjonowanie pogarsza się wraz z wiekiem,
 • optymalne funkcjonowanie soczewki.


Luteina i zeaksantyna są jedynymi karotenoidami, których obecność wykryto w soczewce i siatkówce oka. Mimo, że pełnią istotną rolę w narządzie wzroku nie są wytwarzane przez organizm człowieka i dlatego muszą być dostarczane z zewnątrz. Luteina i zeaksantyna występują w wysokim stężeniu szczególnie w centralnej części siatkówki oka zwanej plamką żółtą, która zawdzięcza swój żółty kolor i nazwę właśnie obecności tych dwóch karotenoidów. Luteina i zeaksantyna tworzą „pigment plamki żółtej”, którego rola polega na tworzeniu ochronnej warstwy absorbującej nadmiar światła niebieskiego. W ten sposób następuje redukcja ilości światła docierającego do delikatnych struktur siatkówki oka. Z tego powodu osoby mające mniejszą gęstość „pigmentu plamki żółtej” są narażone w większym stopniu na wystąpienie dolegliwości ze strony oczu, takich jak pogorszenie funkcjonowania plamki żółtej związane z wiekiem oraz nieprawidłowe funkcjonowanie soczewki. Wyniki badań udowadniają, że żółte karotenoidy, tzn. luteina i zeaksantyna są najważniejszymi substancjami pozytywnie wpływającymi na wzrok. Pochłaniają nadmiar światła niebieskiego i dodatkowo wymiatają wolne rodniki dzięki swym właściwościom antyoksydacyjnym.

Pogorszenie funkcjonowania plamki żółtej związane z wiekiem: wraz z wiekiem może dochodzić do uszkodzeń plamki żółtej, będącej miejscem najostrzejszego widzenia, gdyż w niej występuje największa koncentracja komórek fotorecepcyjnych. Komórki fotorecepcyjne są szczególnie wrażliwe na działanie wolnych rodników i uszkodzenia wywoływane działaniem światła niebieskiego. Szczególnie ważne jest zdrowe odżywianie, ponieważ wraz ze wzrostem przeciętnej długości życia zwiększa się liczba osób potencjalnie zagrożonych pogorszeniem funkcjonowania plamki żółtej. Do czynników mających wpływ na gorsze funkcjonowanie plamki żółtej zaliczamy między innymi:

 • zaawansowany wiek,
 • występowanie gorszego funkcjonowania plamki żółtej w rodzinie,
 • zbyt intensywne wystawianie się na działanie promieni słonecznych,
 • palenie tytoniu,
 • jasne zabarwienie tęczówek.

Uszkodzenia oksydacyjne wywoływane przez wolne rodniki przyczyniają się do pogorszenia funkcjonowania plamki żółtej, gdyż siatkówka jest zagrożona oksydacją wolnymi rodnikami powodowaną przez światło słoneczne.Pogorszenie funkcjonowania soczewki: za główny czynnik wpływający na pogorszenie funkcjonowania soczewki związanego z wiekiem uznaje się promieniowanie ultrafioletowe. Również stres oksydacyjny jest często wymieniany jako główny mechanizm powodujący starzenie się i pogorszenie funkcjonowania narządów, w tym powodujący niedomaganie wzroku związane z wiekiem.

znajduje zastosowanie:

 • w celu zachowania prawidłowego funkcjonowania wzroku, w szczególności plamki żółtej, które pogarsza się wraz z wiekiem,
 • w celu zachowania ostrego widzenia,
 • w ochronie oczu przed działaniem promieniowania UV i promieni słonecznych,
 • w ochronie przed działaniem wolnych rodników,
 • u osób obciążających wzrok np. długo oglądających telewizję, pracujących przy komputerze, dużo czytających, prowadzących wiele godzin samochód, pracujących w złym oświetleniu, itp.,
 • u osób gorzej widzących o zmierzchu,
 • w celu utrzymania dobrego wzroku.

Zalecane dzienne spożycie

1 tabletka powlekana dziennie podczas posiłku.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Nie jest wskazane przyjmowanie preparatu w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Bioluteina Plus - zastosowanie i działanie

Skład:

zeaksantyna luteina witamina C (kwas askorbinowy) witamina E (tokoferol) cynk selen

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku

Wskazania:

W celu zachowania prawidłowego funkcjonowania wzroku, w szczególności plamki żółtej, które pogarsza się wraz z wiekiem, w celu zachowania ostrego widzenia, w ochronie oczu przed działaniem promieniowania UV i promieni słonecznych, w ochronie przed działaniem wolnych rodników, u osób obciążających wzrok np. długo oglądających telewizję, pracujących przy komputerze, dużo czytających, prowadzących wiele godzin samochód, pracujących w złym oświetleniu oraz dla osób gorzej widzących o zmierzchu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka dziennie podczas posiłku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.