Fix pokrzywa, 1,5g, 30 szt
4.09 zł

Fix pokrzywa, 1,5g, 30 szt

Fix pokrzywa, 1,5g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
4.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zioła do zaparzania w saszetkach.

Skład

100 g/100 g liścia pokrzywy.

Dawkowanie

Doustnie w postaci naparu. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 saszetki zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem około 10 minut. Pić 3-4 razy dziennie w zależności od nasilenia dolegliwości. Stosować zawsze świeży napar.

Wskazania

Picie naparu stosuje się w celu wywołania działania moczopędnego. Pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, łagodnych dolegliwościach reumatycznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na liść pokrzywy. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia.

 

Działania niepożądane

W wyjątkowych przypadkach mogą wystąpić lekkie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, biegunka), reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka skórna). W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Interakcje:

Stosowanie liścia pokrzywy może wywierać wpływ na leki stosowane w cukrzycy. U chorych na cukrzycę stosowanie produktu należy skonsultować z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h