FitoroiD, maść, doodbytnicza, 40 ml
FitoroiD, maść, doodbytnicza, 40 ml
0.00 zł

FitoroiD, maść, doodbytnicza, 40 ml

FitoroiD, maść, doodbytnicza, 40 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Maść Fitoroid jest środkiem wspomagającym w leczeniu chorób guzków krwawniczych odbytu (hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne) oraz szczelin odbytu; dzięki obecności starannie dobranych substancji roślinnych, ma działanie nawilżające, ochronne i odświeżające

Skład

Maść Fitoroid zawiera następujące substancje czynne: Liofilizowane ekstrakty z roślin: kwiatostany kocanki, frakcja tłuszczowa 0,1% (całkowita oznaczona zawartość flawonoidów 3%), korzeń ruszczyka 1,2% (całkowita oznaczona zawartość ruskogenin 10%), odwodniony żel z liści aloesu zwyczajnego 0,2%, roztwór wodny kwiatostanów kocanki 58,5%, wyciąg olejowy z kwaitostanów dziurawca 3%, olej jojoba 7%, masło karite 2%. Olejki esencjonalne z: szyszek cyprysu 0,2%, liść mięty pieprzowej 0,2%. Inne składniki: stearynian sacharozy i distearynian sacharozy, stearynian glicerolu i alkohol cetylostearylowy, glicerydy, oleje roślinne i uwodornione oleje roślinne, wosk candelilla, guma ksantanowa, gliceryna (pochodzenia roślinnego), kwas cytrynowy, tokoferole (wyciągi z soi), krzemian sodu. Konserwanty: fenoksyetanol, alkohol benzylowy, sorbinian potasu, benzoesan sodu.

Wskazania

Ze względu na swoje własności nawilżające pomaga między innymi w zapobieganiu podrażnieniom i zastojom żylnym w okolicy odbytu, jak również przyczynia się do złagodzenia dolegliwości bólowych, świądu i pieczenia. Dzięki swojemu składowi tworzy środowisko niekorzystne dla wzrostu mikroorganizmów, co umożliwia dalsze działanie ochronne.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nakręcić na tubkę dołączoną rurkę doodbytniczą i zaaplikować potrzebną ilość. Produkt należy stosować po wypróżnieniu i po dokładnym umyciu miejsca, w którym ma być zastosowany. Aby uzyskać efekt ochronny przed podrażnieniami wywołanymi oddawaniem stolca, należy zastosować maść przed wypróżnieniem, pamiętając jednak o jej zastosowaniu również potem. Aplikację maści można powtarzać do 4 razy dziennie. Po użyciu należy odkręcić rurkę, dokładnie ją wyczyścić i zamknąć tubkę z maścią. Maść Fitoroid zazwyczaj nie wywołuje uczucia dyskomfortu po zastosowaniu. Zaleca się zużycie produktu w ciągu 4 miesięcy od jego otwarcia.

Producent

ABOCA S.P.A.SOCIETA AGRICOLA
Loc. Aboca, 20; Italia
Sansepolcro (AR)
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT

FitoroiD - zastosowanie i działanie

Skład:

żel z odwodnionych liści aloesu pospolitego olejek eteryczny z mięty pieprzowej frakcja lipofilna kwiatów kocanki włoskiej (Helydol) korzeń ruszczyka kolczastego roztwór wodny z kwiatów kocanki włoskiej wyciąg olejowy z kwiatów dziurawca czterobocznego olej jojoba olejki eteryczne z owoców cyprysu masło karite

Postać:

maść doodbytnicza

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Proktologia

Działanie:

łagodzi dolegliwości związane z hemoroidami

Wskazania:

Preparat pomocny w leczeniu guzków krwawniczych odbytu (hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne ) i szczeliny odbytu.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Przykręcić właściwą kaniulę doodbytniczą na tubę zawierającą maść i stosować w razie potrzeby. Produkt należy stosować po wypróżnieniu i dokładnym wymyciu dotkniętego schorzeniem obszaru. Aby uzyskać działanie profilaktyczne w zakresie podrażnienia wywołanego tarciem, leczenie należy zastosować przed wypróżnieniem pamiętając, aby po wypróżnieniu również zastosować produkt. Leczenie można powtarzać do 4 razy na dobę. Po użyciu należy odkręcić kaniulę, dobrze ją oczyścić i zamknąć tubę z maścią.   Uwaga! Po otwarciu produktu, zaleca się zużyć go w ciągu 4 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.