Multilac, kapsułki, 10 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
20.99 zł
 • Producent:GENEXO
 • Typ preparatu:Suplement diety
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie dotyczy
 • Encyklopedia: Multilac


Szczegółowy opis produktu

Opis

MULTILAC to nowoczesny synbiotyk zawierający aż dziewięć specjalnie wyselekcjonowanych szczepów żywych kultur bakterii oraz składnik odżywczy - oligofruktozę.

 • zwiększona trwałość i skuteczność.
 • wystarczy 1 kapsułka dziennie.
 • nie wymaga przechowywania w lodówce.

Składniki

Substancje czynne: Lactobacillus helveticus, Lactococcus lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, składnik odżywczy - oligofruktoza.

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, skrobia kukurydziana pre-żelowana, hydroksypropylornetyloceluloza (nośnik), szelak (substancja stosowana na powierzchnię), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), dwutlenek tytanu (barwnik), kwas askorbinowy (stabilizator), kwas alginowy (nośnik), cytrynian trietylowy (nośnik), mączka chleba świętojańskiego (substancja zagęszczająca), oliwa z oliwek.

Składniki:

Zawartość substancji czynnych:
Substancja czynna Zawartość w 1 kaps.
Liofilizat bakterii należących do 9 różnych szczepów:

4,5 miliarda bakterii 

(4,5 x 109 CFU*)

Lactobacillus helveticus 9,00 x108 CFU*
Lactococcus lactis 9,00 x108 CFU*
Bifidobacterium longum 6,75x108CFU*
Bifidobacterium breve 4,50x108 CFU*
Lactobacillus rhamsunos 4,50x108 CFU*
Streptococcus thermophilus 4,50x108 CFU*
Bifidobacterium bifidum 2,25x108 CFU*
Lactobacillus casei 2,25x108 CFU*
Lactobacillus plantarum 2,25x108 CFU*
Składnik odżywczy oligofruktoza 63 mg

*Colony Forming Unit - jednostka tworząca kolonię bakterii

Właściwości składników

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii enkapsulacji MURE* (Multi Resistant Encapsulation), obecne w preparacie Multilac bakterie charakteryzuje zwiększona odporność na niskie pH soku żołądkowego, sole żółci oraz enzymy trawienne. Umożliwia to ich adaptację i przeżywalność w świetle jelita oraz zachowanie wysokiej aktywności biologicznej.

Żywe szczepy bakterii sprzyjają utrzymaniu prawidłowego działania przewodu pokarmowego, a zawarty w synbiotyku MULTILAC składnik odżywczy stanowi źródło energii potrzebne dla rozwoju bakterii zawartych w preparacie, umożliwiając ich szybsze namnażanie w przewodzie pokarmowym. Szczepy bakterii zawarte w preparacie mają zdolność do rozkładania laktozy na cukry proste, co jest korzystne dla osób z niedoborem laktazy, nietolerujących mleka i jego przetworów.

Zalecany:

-    wspomagająco w trakcie i po antybiotykoterapii,

-    w okresie zwiększonej skłonności do infekcji.

MULTILAC nie zawiera mleka ani kazeiny, dlatego jest bezpieczny m.in. dla osób z alergią na produkty z tej grupy.

Zalecane dzienne spożycie

MULTILAC stosuje się doustnie, 1 kapsułkę dziennie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

 •     Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 •     Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 •     Przechowywać w temperaturze pokojowej w temperaturze do 25 st. C.
 •     Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 •     Chronić od wilgoci i światła.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 855 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

GENEXO
Gen. Józefa Zajączka 26
01-510 Warszawa

Multilac - zastosowanie i działanie

Skład:

oligofruktoza , szczepy probiotycznych bakterii

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w probiotyczne bakterie

Wskazania:

Uzupełnienie diety w trakcie i/ lub po antybiotykoterapii, u osób z zaburzeniami czynnościowymi jelit (m.in. wzdęcia, zaparcia, zespół jelita drażliwego) , z biegunką o różnej przyczynie (biegunka podróżnych, biegunką rotawirusowa, biegunka po antybiotykoterapii),  ze schorzeniami o podłożu alergicznym (alergia na białko mleka, nietolerancja laktozy), o zwiększonej skłonności do infekcji (przeziębienia).

Dawkowanie:

Doustnie, jedną kapsułkę dziennie. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat  w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Preparat nie wymaga przechowywania w lodówce.

Możliwe skutki uboczne:

Przy zachowanym dawkowaniu nie zaobserwowano skutków ubocznych.

1. Czy rózni się ten preparat od "Multilac Immuno"?
Przyjmowane inne leki: brak

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 40

Szanowna Pani, Multilac immuno zawiera oprócz dobrych bakterii jeszcze colostrum, żelazo i witaminę C. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

2. Witam Mam zespól jelita drażliwego, wzdęcia, zaparcia, uczucie pełności , nadmierne oddawanie gazów. Jak długo trzeba przyjmować Multilac, aby osiągnąć długotrwałe skutki.

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 32

Szanowna Pani, Według niektórych wytycznych kurację probiotykami w IBS należy kontynuować przez co najmniej 4 tygodnie w dawce zalecanej przez producenta. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus