Fenistil na Rany, żel, 50 g, tuba
12.19 zł

Fenistil na Rany, żel, 50 g, tuba

Fenistil na Rany, żel, 50 g, tuba
Ostatnia cena produktu
12.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Fenistil na Rany jest hydroaktywnym koloidowym żelem stosowanym do leczenia ran. Wspomaga proces gojenia ran poprzez ich zabezpieczenie oraz wytworzenie środowiska o odpowiedniej wilgotności.

Skład

kwaśny koloidalny hydrokoloid, arginina, woda oczyszczona, kwas tłuszczowy rozgałęziony, metylo-p-hydroksybenzoesan, propylo-p-hydroksybenzoesan.

Działanie

Fenistil na Rany zawiera hydrokoloid (pH = 5,5), który pomaga wytworzyć optymalny dla procesu gojenia poziom wilgotności. Dzięki temu przyspiesza odbudowę komórek oraz zmniejsza ryzyko powstawania blizn. Ponadto, dzięki właściwościom chłodzącym Fenistil na Rany pomaga poczuć ulgę oraz szybko usuwa ból.

Fenistil na Rany może być stosowany na rany suche lub wilgotne:

  1. Ranę suchą przekształca w ranę wilgotną (efekt „hydrożelowy”). Rana sucha absorbuje wodę zawartą w preparacie Fenistil na Rany, co sprzyja rozpuszczaniu się martwiczej/uszkodzonej tkanki.
  2. W przypadku rany wilgotnej, zawarty w preparacie Fenistil na Rany hydrokoloid ulega aktywacji i systematycznie wchłania nadmiar płynu z rany, dzięki czemu przywraca równowagę wodną w obrębie rany (efekt „hydrokoloidowy”). 

Wskazania

Fenistil na Rany przeznaczony jest do stosowania na powierzchowne oparzenia, niewielkie rany (np. otarcia, skaleczenia). Może być również stosowany na otwarte rany (bez wyraźnego naruszenia skóry właściwej) i powierzchowne odleżyny (jedynie pod nadzorem lekarza lub pielęgniarki).

Sposób użycia wyrobu medycznego

O ile lekarz nie zaleci inaczej, opatrunku nie należy stosować na nadmiernie sączące się lub zakażone rany. Przed i po nałożeniu opatrunku należy umyć ręce. Przed nałożeniem żelu, należy delikatnie oczyścić i osuszyć ranę.

Powierzchowne oparzenia i niewielkie rany (np. otarcia, skaleczenia): Fenistil na Rany należy delikatnie nakładać na ranę raz lub dwa razy dziennie (nie wcierać). W przypadku oparzenia słonecznego stosować od dwóch do sześciu razy dziennie. W razie potrzeby można przykryć ranę plastrem lub opatrunkiem, który należy codziennie zmieniać.
Otwarte rany (bez wyraźnego naruszenia skóry właściwej) i powierzchowne odleżyny (jedynie pod nadzorem lekarza i pielęgniarki): nałożyć grubą warstwę Fenistil na Rany (5 mm) na powierzchnię rany, omijając jej brzegi. Przykryć Fenistil na Rany sterylnym, nieprzylegającym opatrunkiem, który należy umocować przy pomocy gazy lub bandaża. Pozostawić Fenistil na Rany na miejscu zranionym tak długo, jak długo struktura żelu pozostaje nienaruszona.

Rany otwarte: zmieniać codziennie.
Powierzchowne odleżyny: zmieniać codziennie lub co drugi dzień.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Fenistil na Rany - zastosowanie i działanie

Skład:

kwaśny koloidalny hydrokoloid

Postać:

żel

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga proces gojenia

Wskazania:

Fenistil na Rany przeznaczony jest do stosowania na powierzchowne oparzenia, niewielkie rany (np. otarcia, skaleczenia). Może być również stosowany na otwarte rany (bez wyraźnego naruszenia skóry właściwej) i powierzchowne odleżyny (jedynie pod nadzorem lekarza lub pielęgniarki).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przed i po nałożeniu opatrunku należy umyć ręce. Przed nałożeniem żelu, należy delikatnie oczyścić i osuszyć ranę. Powierzchowne oparzenia i niewielkie rany (np. otarcia, skaleczenia): Fenistil na Rany należy delikatnie nakładać na ranę raz lub dwa razy dziennie (nie wcierać). W przypadku oparzenia słonecznego stosować od dwóch do sześciu razy dziennie. W razie potrzeby można przykryć ranę plastrem lub opatrunkiem, który należy codziennie zmieniać.  Otwarte rany (bez wyraźnego naruszenia skóry właściwej) i powierzchowne odleżyny (jedynie pod nadzorem lekarza i pielęgniarki): Nałożyć grubą warstwę Fenistil na Rany (5 mm) na powierzchnię rany, omijając jej brzegi. Przykryć Fenistil na Rany sterylnym, nieprzylegającym opatrunkiem, który należy umocować przy pomocy gazy lub bandaża. Pozostawić Fenistil na Rany na miejscu zranionym tak długo, jak długo struktura żelu pozostaje nienaruszona. Rany otwarte: zmieniać codziennie. Powierzchowne odleżyny: zmieniać codziennie lub co drugi dzień.  Usuwanie opatrunku: Fenistil na Rany może być usunięty w prosty i bezbolesny sposób przy użyciu mokrej gazy.   Uwaga!  Kiedy rozpocznie się tworzenie nowych komórek skóry, a rana zaczyna się zamykać, należy stosować jedynie cienką warstwę Fenistil na Rany, aby zapobiec osłabieniu efektu gojenia. W razie konieczności należy chronić brzegi rany.   Uwaga! Nie stosować na powieki lub powierzchnię oczu. Jeżeli preparat dostanie się do oczu, należy przemyć je bieżącą wodą i skontaktować się z lekarzem.   Uwaga! Jeśli rana staje się obrzękła, zaczerwieniona czy bolesna, lub jeśli po kilku dniach nie widać objawów gojenia, należy skonsultować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko podrażnienia lub reakcje alergiczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na którykolwiek ze składników preparatu. O ile lekarz nie zaleci inaczej, opatrunku nie należy stosować na nadmiernie sączące się lub zakażone rany.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko po konsultacji z lekarzem.