Alli, 60 mg, kapsułki twarde, 42 szt, butelka (HDPE)
111.19 zł

Alli, 60 mg, kapsułki twarde, 42 szt, butelka (HDPE)

Alli, 60 mg, kapsułki twarde, 42 szt, butelka (HDPE)
Ostatnia cena produktu
111.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Alli to wspaniały preparat dla osób, które chcą na trwałe zmniejszyć swoją masę ciała.

Skład

1 kapsułka zawiera orsilat 60 mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa glikolanu sodu, powidon, laurylosiarczac sodowy, talk, żelatyna, indygokarmina, dwutlenek tytanu, monolaurylan sorbitanu.

Dawkowanie

Należy zażywać po jednej kapsułce trzy razy dziennie, w porach posiłków – przed, w trakcie lub godzinę po każdym posiłku.

Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając wodą. Nie wolno zażywać więcej niż trzy kapsułki dziennie.

Alli oddziałuje na tłuszcz w posiłkach, więc nie należy stosować tego preparatu w przypadku niezjedzenia posiłku lub wtedy, gdy posiłek nie zawiera tłuszczu.

Działanie

Alli działa w unikalny sposób, wiążąc się z cząsteczkami enzymów trawiennych, które rozkładają tłuszcze. W ten sposób preparat zapobiega trawieniu i wchłanianiu części spożytych tłuszczów. Niewchłonięte tłuszcze są wydalane z organizmu w sposób naturalny ze stolcem, dzięki czemu nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.
Wyjątkowy sposób działania preparatu alli może zwiększyć skuteczność odchudzania o 50% w porównaniu ze stosowaniem samej diety. Oznacza to, że na każde 2 kilogramy zrzucone w wyniku stosowania diety alli może spowodować utratę dodatkowego kilograma.
W przeciwieństwie do środków zmniejszających łaknienie preparat alli został opracowany tak, aby działał wyłącznie w układzie pokarmowym, nie miał wpływu na rytm serca ani na pracę mózgu i nie powodował bezsenności.
Aby osiągnąć najlepsze wyniki stosowania programu alli, trzeba koniecznie przejść na niskokaloryczną dietę o obniżonej zawartości tłuszczu i zwiększyć poziom aktywności fizycznej.

Wskazania

To nie jest cudowny środek ani drastyczna dieta. To pierwszy i jedyny lek wspomagający odchudzanie dopuszczony do sprzedaży bez recepty w krajach Unii Europejskiej, który zachęca do stosowania rozsądnej i skutecznej metody odchudzania.
Kapsułka alli może pomóc zwiększyć skuteczność odchudzania o 50% w stosunku do efektów stosowania samej tylko diety. Jest ona elementem programu wsparcia, który pomaga wprowadzić trwałe i pozytywne zmiany w zakresie stylu życia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować:

  • u pacjentów w wieku poniżej 18 lat
  • w okresie ciaży i karmienia piersią
  • w trakcie przyjmowania cyklosporyny
  • w trakcie przyjmowania warfaryny lub innych leków przeciwzakrzepowych
  • w razie uczulenia na orlistat lub inny ze składników
  • w razie wystąpienia cholestazy
  • w przypadku trudności z wchłanianiem pożywienia

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Alli - Orlistatum - zastosowanie i działanie

Skład:

orlistat

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza wchłanianie tłuszczu

Wskazania:

Alli stosuje się jako środek zmniejszający masę ciała u osób dorosłych z nadwagą. Preparat mogą zażywać osoby dorosłe z nadwagą, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi co najmniej 28 i które są zdecydowane przestrzegać niskokalorycznej diety o obniżonej zawartości tłuszczu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli - zalecana dawka to 60 mg (jedna kapsułka) trzy razy na dobę. Kapsułkę należy przyjmować po posiłku lub gdy posiłek nie zawiera tłuszczu, dawkę należy pominąć. W ciągu doby nie należy przyjmować więcej niż trzy kapsułki po 60 mg każda. Leczenie nie powinno trwać dłużej 6 miesięcy. Pacjenci, u których po 12 tygodniach stosowania leku nie nastąpił spadku masy ciała, powinni skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Niezbędne może okazać się przerwanie kuracji.   Dieta oraz ćwiczenia fizyczne stanowią ważną część programu odchudzania. Zaleca się zastosowanie diety i rozpoczęcie programu ćwiczeń przed leczeniem preparatem. Podczas przyjmowania orlistatu pacjent powinien pozostawać na zrównoważonej pod względem żywieniowym, umiarkowanie niskokalorycznej diecie, w której około 30% kalorii pochodzi z tłuszczów.   Stosowanie orlistatu może potencjalnie zaburzać wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,D,E i K). W związku z tym zaleca się przyjmowanie uzupełniająco preparatów wielowitaminowych. Jeżeli zestaw witamin zostanie zażyty przy posiłku wraz z kapsułką, niektóre witaminy mogą zostać wydalone. Dlatego witaminy najlepiej jest przyjmować wtedy, kiedy nie przyjmuje się kapsułki Alli, czyli przed snem.   Zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji, aby zapobiec osłabieniu działania doustnych środków antykoncepcyjnych w przypadku wystąpienia ciężkiej biegunki.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane związane z orlistatem są głównie pochodzenia żołądkowo-jelitowego i mają związek z farmakologicznym wpływem leku na zapobieganie wchłanianiu przyjętego z pożywieniem tłuszczu. Spożywanie żywności ubogiej w tłuszcze zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia żołądkowo-jelitowych działań niepożądanych. Bardzo często występowały: tłuszczowe plamienie, gazy z wydzieliną, parcie na stolec, tłuszczowe, oleiste stolce, wzdęcia z oddawaniem gazów, luźne stolce. Zgłaszano pojedyncze przypadki krwawienia z odbytu. W razie ich wystąpienia należy koniecznie zasięgnąć porady lekarskiej.   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na orlistat lub jakąkolwiek susbtancję pomocniczą, choelstazę, zaburzenia nerek i/lub wątroby, cierpisz na problemy związane z nieprawidłowym przyswajaniem pokarmów, chorujesz na cukrzycę.   Gdy przyjmujesz leki zawierające cyklosporynę (podawaną po przeszczepach narządów, w przypadkach ostrego reumatoidalnego zapalenia stawów i w niektórych poważnych chorobach skóry), warfarynę lub inne leki rozrzedzające krew, leki przeciwcukrzycowe, leki przeciw nadciśnieniu lub obniżające poziom cholesterolu, amiodaron.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.