Accolate, tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt
Accolate, tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt
0.00 zł

Accolate, tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt

Accolate, tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Accolate - Zafirlukastum - zastosowanie i działanie

Skład:

zafirlukast

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Alergologia Choroby płuc

Działanie:

przeciwzapalne zmniejsza nasilenie skurczu oskrzeli

Wskazania:

Leczenie astmy oskrzelowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek przyjmuje się jedną godzinę przed lub dwie godziny po posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Ze względu na brak odpowiednich badań nie stosować u dzieci do 12  roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Często nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle głowy. Rzadko zwiększenie aktywności aminotransferaz (zwykle bezobjawowe i przemijające, bardzo rzadko jednak może być związane z ciężkim uszkodzeniem wątroby, piorunującym zapaleniem wątroby i jej niewydolnością), zapalenie wątroby, obrzęki kończyn dolnych, bóle stawów i mięśni, osutka, reakcje nadwrażliwości, krwiaki, zaburzenia krzepnięcia, małopłytkowość. Bardzo rzadko niewydolność wątroby i piorunujące zapalenie wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na  zaburzenia czynności wątroby. Gdy przyjmujesz warfarynę, teofilinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Zaleca się stosowanie leku w ciąży wyłącznie w sytuacji, gdy korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Nie stosuje się w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT