Kinder Biovital Gumisie, żelki, z beta-karotenem, 60szt
35.89 zł

Kinder Biovital Gumisie, żelki, z beta-karotenem, 60szt

Kinder Biovital Gumisie, żelki, z beta-karotenem, 60szt
Ostatnia cena produktu
35.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kinder Biovital Gumisie z beta-karotenem dla ochrony oczu to witaminowe żelki przeznaczone dla dzieci powyżej czwartego roku życia, szczególnie zaś zalecane w wieku szkolnym, ze względu na swój skład. Główną ich zaletą jest połączenie beta-karotenu oraz witamin C i E, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowego wzroku. Właśnie z uwagi na skład są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety dzieci i ograniczają szkodliwość czasu spędzonego przed komputerem lub telewizorem.

Beta-karoten to prowitamina witaminy A i jej najbardziej aktywny izomer. Jest bezpieczną odmianą karotenu, gdyż organizm człowieka przyswaja tylko taką jego ilość, jaka jest mu potrzebna. Beta-karoten korzystnie wpływa na działanie systemu immunologicznego człowieka i prawidłowe funkcjonowanie zmysłu wzroku. Ma działanie antyoksydacyjne, czyli przeciwutleniające (antyoksydanty są niezbędne do regeneracji i budowy tkanek skóry i zapobiegają jej uszkodzeniom).


 

Składniki

Cukier, syrop glukozowy, żelatyna wieprzowa, kwas L-askorbinowy, kwas cytrynowy (regulator kwasowości), skoncentrowany sok z marchwi i czarnej porzeczki (barwniki), octan DL-alfa-tokoferylu, amid kwasu nikotynowego, kwas jabłkowy (regulator kwasowości), aromat czarnej jagody, wyciąg z czarnej jagody, beta-karoten, luteina.

Skład preparatu (porcja dzienna - 1 gumiś):
Beta-karoten 2000 µg (66% wit. A)*
Witamina C 60 mg (133%)*
Witamina E 10 mg (166%)*
Witamina B3 9 mg (75%)
Luteina 1 mg
Wyciąg z jagód 5 mg
*zalecane dzienne spożycie dla dzieci powyżej 4 lat.

Zalecane dzienne spożycie

Dzieci powyżej 4 lat - 1 gumiś dziennie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

AMAPHARM
Am Ochsenwald 3
66539 Neunkirchen, Niemcy

Kinder Biovital Gumisie z beta-karotenem - zastosowanie i działanie

Skład:

beta-karoten witamina C (kwas askorbinowy) witamina E (tokoferol) witamina PP (niacyna) luteina wyciąg z jagód

Postać:

żelki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

uzupełnia dietę w luteinę uzupełnia dietę w witaminy

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety dziecka w witaminy i luteinę. Preparat polecany dla dzieci powyżej 4 roku życia, szczególnie w wieku szkolnym, ze względu na swój skład (zawarte w preparacie składniki korzystnie wpływają na narząd wzroku).

Dawkowanie:

Doustnie. 1 żelek dziennie. Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.