Sapoven T, żel, 30 g, w tubie
9.19 zł

Sapoven T, żel, 30 g, w tubie

Sapoven T, żel, 30 g, w tubie
Ostatnia cena produktu
9.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Sapoven T, żel, zawiera trokserutynę oraz nieistotny dla działania farmakodynamicznego dodatek substancji roślinnej - zagęszczony wyciąg z nasion kasztanowca.

Skład

1 g żelu zawiera:
substancje czynne
20 mg trokserutyny i 100 mg zagęszczonego wyciągu z nasion kasztanowca Aesculus hippocastanum L. (Hippocastani semen extractum), zawierającego 10 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę (DER 4:1, ekstrahent:etanol 80%).
substancje pomocnicze
glikol propylenowy, trometamol, karbomer, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cytrynowy, propylu parahydroksybenzoesan, disodu edetynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek Sapoven T stosuje się miejscowo na skórę.
Dorośli: Żel wcierać 2-3 razy na dobę w zmienione chorobowo miejsce.

Działanie

Działa przeciwobrzękowo, uszczelniająco i tonizująco na żyły, poprawia stan śródbłonków naczyń włosowatych zmniejszając ich przepuszczalność i łamliwość.

Wskazania

Lek stosuje się w przewlekłej niewydolności żylnej, w tym:

  • w leczenie zaburzeń krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (z objawami obrzęków, uczuciem świądu),
  • w dolegliwościach związanych z żylakami i w stanach przedżylakowych,
  • pomocniczo w obrzękach pourazowych oraz po zabiegach chirurgicznych.

 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Sapoven T w przypadku otwartych, rozległych ran i uszkodzonej skóry oraz w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Podczas stosowania może wystąpić przemijające uczucie ciepła i podrażnienie skóry, u osób nadwrażliwych może wystąpić pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Lek jest uważany za bezpieczny i nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Ze względu na zawartość glikolu propylenowego lek może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu lek może powodować reakcje alergiczne.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sapoven T - Aesculus hippocastanum, Troxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z nasion kasztanowca trokserutyna

Postać:

kapsułki żel

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Medycyna rodzinna Angiologia

Działanie :

przeciwobrzękowe poprawia ukrwienie kończyn dolnych

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych: uczucie bólu i ciężkości nóg, nocne kurcze łydek, obrzęki nóg. Pourazowe i pooperacyjne obrzęki tkanek miękkich, urazy, skręcenia stawów, stłuczenia, obrzęki, zespoły bólowe pleców.

Dawkowanie:

Kapsułki - doustnie. Dorośli: 1 kapsułkę 3 razy dziennie podczas posiłku. Zalecany okres stosowania wynosi 3-4 tygodnie, ale lekarz może zalecić kontynuowanie terapii. Żel - zewnętrznie. 2-3 razy dziennie wcierać żel w miejsca zmienione chorobowo. Żelu nie należy stosować na otwarte, rozległe rany i uszkodzenia skóry. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Kapsułki : nudności, napadowe zaczerwienienie twarzy, ból głowy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.