Sapoven T, kapsułki elastyczne, 48 szt.
12.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Sapoven T, kapsułki elastyczne, 48 szt.

Sapoven T, kapsułki elastyczne, 48 szt.
12.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek Sapoven T, kapsułki miękkie, zawiera trokserutynę w połączeniu z ekstraktem z nasion kasztanowca (zawierającym 20 % escyny).

Skład

1 kapsułka zawiera
Substancje czynne:
Troxerutinum (trokserutyna) zawierająca nie mniej niż 80 % trihydroksyetylorutyny -  200 mg.
Hippocastani Semen extractum siccum (suchy wyciąg z nasion kasztanowca DER 5-7:1) - 105,3 mg (co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę ekstrahent: etanol 80% (v/v)
Substancje pomocnicze:
olej sojowy oczyszczony, olej palmowy rafinowany, olej kokosowy uwodorniony, wosk żółty, lecytyna sojowa, żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E171), tlenek żelaza brązowy (E172), tlenek żelaza żółty (E172).

Dawkowanie

Dorośli: 3 razy dziennie po 1 kapsułce podczas posiłku.
Zalecany okres stosowania wynosi 3 do 4 tygodni.

Działanie

Lek wpływa na napięcie naczyń żylnych, zmniejsza ich przepuszczalność, usprawnia krążenie żylne, zapobiega zastojom żylnym, działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo.

Wskazania

Lek stosuje się w objawach przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych np. przy uczuciu bólu, obrzęku nóg, nocnych kurczach łydek, uczuciu ciężkości nóg.
Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Sapoven T jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka, które ustępuje, jeżeli lek jest przyjmowany podczas posiłków, a także napadowe zaczerwienienie twarzy, bóle głowy i wysypka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera oczyszczony olej sojowy. Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję.
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Z uwagi na zawartość escyny zachować ostrożność przy stosowaniu leku Sapoven T jednocześnie z lekami nefrotoksycznymi.
Escyna może zwiększać ryzyko krwawienia przy jednoczesnym stosowaniu z pochodnymi kumaryny, NLPZ, heparyną.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Zgodnie z ogólnie przyjętą praktyką lekarską nie zaleca się samodzielnego stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sapoven T - Aesculus hippocastanum, Troxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z nasion kasztanowca trokserutyna

Postać:

kapsułki żel

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Medycyna rodzinna Angiologia

Działanie :

przeciwobrzękowe poprawia ukrwienie kończyn dolnych

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych: uczucie bólu i ciężkości nóg, nocne kurcze łydek, obrzęki nóg. Pourazowe i pooperacyjne obrzęki tkanek miękkich, urazy, skręcenia stawów, stłuczenia, obrzęki, zespoły bólowe pleców.

Dawkowanie:

Kapsułki - doustnie. Dorośli: 1 kapsułkę 3 razy dziennie podczas posiłku. Zalecany okres stosowania wynosi 3-4 tygodnie, ale lekarz może zalecić kontynuowanie terapii. Żel - zewnętrznie. 2-3 razy dziennie wcierać żel w miejsca zmienione chorobowo. Żelu nie należy stosować na otwarte, rozległe rany i uszkodzenia skóry. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Kapsułki : nudności, napadowe zaczerwienienie twarzy, ból głowy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY