Ibuprofen Aflofarm, 200mg, tabletki drażowane, 20 szt.
3.49 zł

Ibuprofen Aflofarm, 200mg, tabletki drażowane, 20 szt.

Ibuprofen Aflofarm, 200mg, tabletki drażowane, 20 szt.
Ostatnia cena produktu
3.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny.

Skład

1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu (substancja czynna), oraz substancje pomocnicze: Hypromeloza, karboksylmetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek E171, mieszanina białego wosku psazczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).
 

Dawkowanie

Lek Ibuprofen Aflofarm przyjmuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 1 d0 2 tabletek, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki należy popić wodą. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.

Lek przeznaczony jest do doraźnego stosowania, należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez możliwie krótki czas.

Lek nie jest wskazany dla dzieci poniżej 12 lat. Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawki. Lek Ibuprofen Aflofarm nie powinien być stosowany bez konsultacji lekarskiej dłużej niż 5 dni w przypadku bólu, 3 dni w przypadku gorączki lub 2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy. Nie przekraczać zalecanego dawkowania.

Działanie

Przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Bóle o umiarkowanym lub słabym nasileniu: bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni, bolesne miesiączkowanie, bóle głowy (w tym bóle migrenowe), bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, stany gorączkowe różnego pochodzenia, (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen lub pozostałe składniki preparatu. U pacjentów u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w wywiadzie objawy alergii w postaci nieżytu błony śluzowej nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej. Czynna lub w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, z perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Przyjmowanie jednocześnie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2. Skaza krwotoczna. III trymestr ciąży.

Działania niepożądane

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle w nadbrzuszu, bóle kurczowe w jamie brzusznej, dyskomfort w nadbrzuszu, zgaga, ból głowy, mroczki, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, zaburzenia widzenia barwnego, pokrzywka, świąd.

Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.

Bardzo rzadko: jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia świadomości, smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy, choroby Crohna, depresja, zaburzenia emocjonalne, szumy uszne, zaburzenia słuchu, azotemia, krwiomocz, niewydolność nerek, w tym ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zmniejszenie klirensu kreatyniny, wielomocz, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ibuprofenu nie należy stosować jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi lekami z grupy NLPZ - zwiększa się ryzyko występowania działań niepożądanych; z kortykosteroidami - zwiększa się ryzyko działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego; lekami przeciwnadciśnieniowymi - zmniejszenie skuteczności działania leków zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi; lekami moczopędnymi - zmniejszenie skuteczności działania leków moczopędnych; lekami przeciwzakrzepowymi - NLPZ mogą zwiększać działanie leków zmniejszających krzepliwość krwi; litem i metotreksatem - NLPZ mogą zwiększać stężenie w osoczu litu jak i metotreksatu, zaleca się kontrolę stężenia litu i metotreksatu; zydowudyną - wydłużenie czasu krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie ibuprofenem i zydowudyną.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 855 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
  • dla młodzieży
  • dla dorosłych
Typ produktu
  • Lek bez recepty
Pora stosowania
  • na dzień
  • na noc
Postać
  • tabletka
Płeć
  • Mężczyzna
  • Kobieta
Część ciała
  • brzuch
  • głowa
  • kości
  • mięśnie
  • plecy
  • stawy
  • zęby
Problem
  • ból
  • gorączka
Działanie/właściwości
  • przeciwbólowe
  • przeciwgorączkowe
  • przeciwzapalne
Układy narządowe
  • układ nerwowy
Sposób aplikacji
  • doustne
Główny składnik
  • ibuprofen

Ibuprofen Aflofarm - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki drażowane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle o umiarkowanym lub słabym nasileniu (bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni, bolesne miesiączkowanie, bóle głowy), bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, gorączka.

Dawkowanie:

Doustnie. Ibuprofen 200 mg - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: dawka początkowa 1-2 tabletki, następnie w razie potrzeby 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Tabletki należy popić wodą. Nie stosować więcej więcej niż 6 tabletek na dobę. Ibuprofen 400 mg - 1 tabletka co 4 godziny. Nie stosować więcej więcej niż 3 tabletki na dobę.   Lek nie jest wskazany dla pacjentów poniżej 12 roku życia.   Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego. Lek nie powinien być stosowany bez konsultacji lekarskiej dłużej niż 5 dni w przypadku bólu, 3 dni w przypadku gorączki lub 2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często mogą wystąpić: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, ból i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, wysypka, zatrzymanie płynów i obrzęki. Rzadko obserwowano: nadciśnienie, zaburzenia smaku i zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Czasem mogą wystąpić: zaburzenia krzepnięcia, krwawienia z przewodu pokarmowego.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę.   Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza w III trymestrze.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus