Produkt w kategoriach

Panadol Extra, tabletki powlekane,  8 szt.

Panadol Extra, tabletki powlekane, 8 szt.

4.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Skład

1 tabletka zawiera jako substancje czynne 500 mg paracetamolu, 65 mg kofeiny oraz substancje pomocnicze.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Doustnie w zależności od nasilenia dolegliwości, 1-2 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie przyjmować leku częściej, niż co 4 godziny, nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Działanie

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania

Lek działa przeciwbólowo w:

  • bólach głowy
  • gardła
  • migrenach
  • bólach zębów
  • bólach kostnych
  • stawowych i mięśniowych
  • bólach menstruacyjnych

Panadol Extra może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować gdy występuje nadwrażliwość na paracetamol lub kofeinę, schorzenia wątroby i /lub nerek, choroba alkoholowa, chore serce, nadciśnienie, podczas przyjmowania doustnych środków przeciwzakrzepowych, rifampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków nasennych, leków należących do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO).

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Przy przedawkowaniu może nastąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek, a ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 835 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Panadol Extra - Paracetamolum, Coffeinum - zastosowanie i działanie

Skład:

kofeina paracetamol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Paracetamol działa przeciwbólowo w: bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bólach menstruacyjnych. Preparat Panadol Extra może być stosowany w: przeziębieniach, stanach grypopodobnych.

Dawkowanie:

Doustnie. W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra  co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra  nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby. Preparat nie jest zalecany dla dzieci  poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. W czasie stosowania leku nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych.  Duża ilość wypitej kawy czy herbaty przy jednoczesnym przyjmowaniu tego leku może spowodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Przy przedawkowaniu może nastąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek,  a ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub kofeinę, schorzenia wątroby i /lub nerek, chorobę alkoholową, chore serce, nadciśnienie. Gdy przyjmujesz doustne środki przeciwzakrzepowe, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią - stosować tylko po konsultacji z lekarzem.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus