Helical, (27,78 mg/5 ml), syrop, 100 ml
7.47 zł

Helical, (27,78 mg/5 ml), syrop, 100 ml

Helical, (27,78 mg/5 ml), syrop, 100 ml
Ostatnia cena produktu
7.47 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Syrop HELICAL jest lekiem o działaniu wykrztuśnym i słabo rozkurczającym mięśnie gładkie oskrzeli (drzewa oskrzelowego).

 

Skład

(100 ml): 555,6 mg suchego ekstraktu z liści bluszczu pospolitego (Hederae helicis folii  extractum siccum 4-8:1) oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, sorbitolu 70 %, makrogologlicerolu hydroksystearynian, sorbinian potasu (E 202), kwas cytrynowy jednowodny, aromat anyżowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie. Do opakowania dołączona jest łyżeczka z podziałką ułatwiającą dawkowanie.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku:

  • dzieci od 5 roku życia i młodzież 3 razy na dobę 1 miarki (2,5 ml),
  • dorośli 4 razy na dobę 1 miarki (2,5 ml).

Działanie

Upłynnia zalegającą wydzielinę oskrzelową (działanie sekretolityczne), ułatwia jej odksztuszanie. Obecne w preparacie saponiny drażnią błonę śluzową żołądka co pobudza wydzielanie śluzu, który powoduje rozmiękczenie i łatwiejsze wykrztuszanie zagęszczonej wydzieliny.

Wskazania

Kaszel z trudnością odksztuszania wydzieliny. Pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych oskrzeli.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Helical - Hedera helix - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z liści bluszczu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

wykrztuśne

Wskazania:

Wspomagająco w infekcjach górnych dróg oddechowych o charakterze przewlekłym i ostrym oraz w leczeniu objawowym przewlekłych stanów zapalnych oskrzeli, którym towarzyszy utrudnione odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Nawykowy nieżyt błon śluzowych (suchy kaszel). Syrop może być stosowany przez diabetyków.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 2,5 ml 4 razy dziennie. Dzieci od 5 roku życia: 2,5 ml 3 razy dziennie. Leczenie należy prowadzić przez minimum 7 dni oraz podawać preparat przez 2-3 dni po ustąpieniu objawów. Nie stosować u osób z czynną chorobą żołądka.

Możliwe skutki uboczne:

U osób z nadwrażliwością na sorbitol może wystąpić działanie przeczyszczające. Saponiny mogą powodować podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz czynną chorobę wrzodową żołądka. Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią . Ze względu na brak badań klinicznych preparat można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.