Recalcin Complex, tabletki powlekane, 42 szt
Recalcin Complex, tabletki powlekane, 42 szt
0.00 zł

Recalcin Complex, tabletki powlekane, 42 szt

Recalcin Complex, tabletki powlekane, 42 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Recalcin complex - zastosowanie i działanie

Skład:

selen witamina PP (niacyna) sól sodowa siarczanu glukozaminy sól sodowa siarczanu chondroityny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Reumatologia

Działanie:

uzupełnia dietę w składniki wzmacniające chrząstkę stawową

Wskazania:

Preparat polecany osobom starszym narażonym na zmiany zwyrodnieniowe i reumatyzm, w zespołach przeciążeniowych stawów (sportowcy, osoby z nadwagą), w uszkodzeniach chrząstek stawowych i rekonwalescencji, w ograniczonej ruchomości i zesztywnieniu stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. 3 razy dziennie po 1 tabletce przez co najmniej 6-8 tygodni. Tabletki przyjmować podczas posiłków popijając wodą.

Opis

Suplement diety  łaczący w sobie glukozaminę i chondroinę, które korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie stawów,

Składniki

Sól sodowa siarczanu glukozaminy pochodząca ze skorupiaków, sól sodowa siarczanu chondroityny, celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), dwuzasadowy fosforan wapnia dwuwodny (substancja wypełniająca), sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana (substancja spulchniająca), składniki otoczki: hydroksypropylometyloceluloza (substancja do stosowania na powierzchnię), dwutlenek tytanu (barwnik), polidekstroza (substancja wypełniająca), talk (substancja przeciwzbrylająca), maltodekstryna, średniołańcuchowe trójglicerydy, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), nikotynamid, selenin sodu 1% w węglanie wapnia.

Składniki aktywne 1 tabletka dzienna porcja
(3 tabletki)

Sól sodowa siarczanu glukozaminy
500 mg 1500 mg
sól sodowa siarczanu chondroityny (90%) 440 mg 1320 mg
witamina PP 6 mg 18 mg
selen 20  µg  60 µg

 

Właściwości składników

  • Glukozamina występuje naturalnie w organizmie ludzkim - głównie w chrząstkach, ścięgnach i więzadłach. Wpływa korzystnie na ruchomość stawów oraz stymuluje syntezę tkanki łącznej. Uczestniczy w tworzeniu mazi stawowej, która umożliwia ruch w stawach i chroni elementy stawów przed tarciami mechanicznymi.
  • Siarczan chondroityny buduje i zapewnia prawidłową strukturę tkanki łącznej, jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie, elastyczność oraz właściwości mechaniczne chrząstki.
  • Selen ma właściwości antyoksydacyjne - likwiduje wolne rodniki tlenowe, uszkadzające powierzchnię chrząstek.
  • Witamina PP /niacyna/, jako składnik koenzymów uczestniczy w procesach utleniania i redukcji w organizmie. Niacyna hamuje syntezę tlenku azotu - wpływa to korzystnie na produkcję proteoglikanów i kolagenu przez chondrocyty, składników niezbędnych do odbudowy chrząstki stawowej.

Preparat stosuje się jako uzupełnienie diety: u osób starszych narażonych na zmiany zwyrodnieniowe i reumatyzm, w zespołach przeciążeniowych stawów - u sportowców i osób z nadwagą, w uszkodzeniach chrząstek stawowych i rekonwalescencji, w ograniczonej ruchomości i zesztywnieniu stawów.

Zalecane dzienne spożycie

3 razy dziennie po 1 tabletce przez co najmniej 6-8 tygodni. Tabletki przyjmować podczas posiłków popijając wodą.


 

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nie stosować w przypadku:

  • nadwrażliwości na składniki preparatu,
  • ciąży i karmienia piersią,
  • u dzieci poniżej 15 roku życia.

Producent

HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław
Cechy produktu
PRODUCENT