OmegaMax, kapsułki, 60 szt
26.08 zł

OmegaMax, kapsułki, 60 szt

OmegaMax, kapsułki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
26.08 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Składniki

1 kapsułka:

składniki: ilość:
olej z lnu złocistego 400 mg
olej z orzechów Macadamia 5 mg
olej z nasion pszenicy 15 mg
oliwa z oliwek 30 mg
olej z wiesiołka 45 mg
substancje pomocnicze

Właściwości składników

Preparat zawierający kompozycję, aż czterech nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, omega 6, omega 7, omega 9 - w starannie opracowanych proporcjach. Zawarte w preparacie składniki pomagają w przeciwdziałaniu wielu groźnym chorobom układu krążenia i układu nerwowego. Suplementacja diety w kwasy omega zmniejsza ryzyko rozwoju choroby wieńcowej.

1. Olej z lnu złocistego.
Bogaty zwłaszcza w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 6 i omega 3 między innymi w DHA. DHA jest jednym z kwasów omega 3 i stanowi ważny składnik tkanki mózgowej - jest szczególnie istotny dla jego prawidłowego funkcjonowania. Ponadto DHA jest składnikiem siatkówki oka i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie tego narządu. Omega 6 optymalizują rozwój centralnego układu nerwowego , zdolność koncentracji i uczenia się.

2. Olej z wiesiołka.
Jest cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 6, oraz kwasów GLA Kwas GLA pełni w organizmie ważną rolę- obniża ciśnienie krwi, powoduje zmniejszenie ryzyko powstawania zakrzepów, wzmaga działalność systemu immunologicznego

3. Kwasy omega 7 i 9.
Są niezmiernie istotne dla zdrowego wyglądu i funkcjonowania naszej skóry- wspomagają regenerację komórek naskórka, wzmacniają i uelastyczniają skórę. Kwasy te odgrywają również ważną rolę jako składniki budowy komórek, umożliwiając: sprawna wymianę składników odżywczych tj. tlenu , wody, oraz wydalanie resztek przemiany materii. Dzięki temu zapewniają prawidłową pracę komórek naszego organizmu. Kwasy omega 7 w bardzo dużych ilościach występują w oleju z orzechów Macadamia, natomiast kwasy omega 9 zawarte są w oliwie z oliwek.

4. Olej z nasion pszenicy.
Bogaty w witaminę E, która jest silnym antyoksydantem- opóźniającym procesy starzenia się komórek. Ze względu na substancje w nim zawarte, stosowany jest w profilaktyce zawałów serca.

5. Olej z orzechów Macadamia.
Zawiera kwasy omega 7, ale także trójglicerydy zawierające prawie 80% mononienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera duże ilości kwasu palmitoleinowego dzięki czemu ma również działanie antyoksydacyjne.

Zalecane dzienne spożycie

2 kapsułki dziennie, najlepiej podczas posiłku.
 

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

VERCO
Odrowąża 15
03-310 Warszawa

OmegaMax - zastosowanie i działanie

Skład:

olej z lnu złocistego olej wiesiołkowy olej z nasion pszenicy olej z orzechów Macadamia

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Wskazania:

Uzupełnienie codziennej diety w naturalne kwasy omega 3,6, 7 oraz 9. Zawarte w preparacie składniki pomagają w przeciwdziałaniu wielu groźnym chorobom układu krążenia i układu nerwowego. Suplementacja diety w kwasy omega zmniejsza ryzyko rozwoju choroby wieńcowej.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 kapsułki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.