Sachol żel stomatologiczny, żel, do jamy ustnej, 20 g
13.01 zł

Sachol żel stomatologiczny, żel, do jamy ustnej, 20 g

Sachol żel stomatologiczny, żel, do jamy ustnej, 20 g
Ostatnia cena produktu
13.01 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Sachol - powszechnie stosowany żel stomatologiczny o dwukierunkowym działaniu: przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Stosowany miejscowo na różne schorzenia jamy ustnej, szybko przynosi ulgę. To doskonały sposób na bolące, opuchnięte dziąsła, nadżerki i owrzodzenia (między innymi powstałe w wyniku noszenia protez i aparatów dentystycznych) oraz  stany zapalne jamy ustnej.

Sachol jest wygodny w stosowaniu i ma przyjemny miętowy smak.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sachol - Cholini salicylas, Cetalkonii chloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

salicylan choliny chlorek cetalkonium

Postać:

żel do stosowania w jamie ustnej

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Stomatologia ogólna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe odkażające

Wskazania:

Do stosowania miejscowego na śluzówki jamy ustnej jako lek wspomagający w leczeniu chorób przyzębia, opryszczkowego zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i innych chorób błon śluzowych przebiegających z odczynem zapalnym, bolesnymi nadżerkami i owrzodzeniami; w leczeniu pleśniawek przewlekłych nawrotowych.

Dawkowanie:

Miejscowo. 2-3 razy dziennie niewielką ilość żelu nanosić na miejsca chorobowo zmienione, lekko wcierając przez kilka minut.   Przez około 30 minut po zastosowaniu żelu nie przyjmować żadnych płynów ani pokarmów.     Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe reakcje nadwrażliwości, przemijające uczucie pieczenia.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.