Nicorette Invisipatch, (Nicorette Semi), 25 mg, plastry transdermalne, 7 szt
Nicorette Invisipatch, (Nicorette Semi), 25 mg, plastry transdermalne, 7 szt
61.49 zł

Nicorette Invisipatch, (Nicorette Semi), 25 mg, plastry transdermalne, 7 szt

Nicorette Invisipatch, (Nicorette Semi), 25 mg, plastry transdermalne, 7 szt
Ostatnia cena produktu
61.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

NICORETTE INVISIPATCH jest dyskretnym, łatwym w użyciu, stosowanym raz na dobę rozwiązaniem, które pomoże Ci uporać się z chęcią sięgnięcia po papierosa. Jest ono najbardziej odpowiednie dla Ciebie, jeśli jesteś palaczem, który pali regularnie przez cały dzień. 

Skład

1 plaster Nicorette Semi Transparent Patch 25 mg/ 16 h (22,5 cm2) zawiera 39,37 mg nikotyny (stosowany na skórę raz na dobę uwalnia 26,5 mg nikotyny przez 16 godzin) oraz substancje pomocnicze - warstwa nośna: triglicerydy o średniej długości łańcucha, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, warstwa zewnętrzna ochronna: politeraftalan etylenu (PET) 19 ug, warstwa akrylowa, przylegająca: roztwór akrylowy adhezyjny Durotak 387-2051, potasu wodorotlenek, kroskarmeloza sodowa, acetyloacetonium glinu, warstwa ochronna, usuwana przed umieszczeniem plastrza na skórze: politeraftalan etylenu (PET) 100 ug.

Działanie

Preparat jest wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez złagodzenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych wystepujących po zaprzestaniu palenia.

Producent

MCNEIL
Szwecja
Helsingborg
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Problem
Główny składnik
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Nicorette Invisipatch (Nicorette Semi) - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

system transdermalny

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

wspomaga leczenie uzależnienia nikotynowego

Wskazania:

Preparat wskazany w zapobieganiu lub w leczeniu objawów wynikających z odstawienia nikotyny po zaprzestaniu palenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Plaster przykleja się rano i zdejmuje wieczorem, przed snem. Plaster przykleja się na czystą, nieowłosioną i nieuszkodzoną powierzchnię skóry, na ramionach, biodrach lub tułowiu. Plaster należy przyciskać do skóry przez około 10-15 sekund. W celu zmniejszenia ryzyka miejscowego podrażnienia skóry należy każdorazowo zmieniać miejsce przyklejenia plastra Nicorette. Czas leczenia należy dobierać indywidualnie. Zwykle czas leczenia powinien wynosić maksimum 3 miesiące. Następnie dawkę nikotyny należy stopniowo zmniejszać przez użycie plastra zwierającego mniejszą dawkę nikotyny w ciągu 2-3 tygodni. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle głowy, nudności, wymioty, skóra (świąd, rumień, opuchnięcia). Rzadko: przyśpieszona praca serca, bezsenność. Nicorette Invisipatch stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną oraz zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składnik preparatu, przewlekłe choroby skóry, ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzycę typu 1. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.