Paracetamol, 80 mg, czopki, 10 szt. (Hasco)
4.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Paracetamol, 80 mg, czopki, 10 szt. (Hasco)

Paracetamol, 80 mg, czopki, 10 szt. (Hasco)
4.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

1 czopek zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol 80 mg.
  • substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Dawkowanie

Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo.
U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni.
U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej.
 
Dawki jednorazowe
3 miesiące-1 rok - 80 mg
2–3 lata - 125 mg
4–6 lat - 125 mg do 250 mg
7–8 lat - 250 mg
9–10 lat - 250 mg do 500 mg
11–12 lat - 500 mg
 
W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie więcej niż 4 razy na dobę. 
U dzieci nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
U dzieci w wieku poniżej 2 lat lek należy stosować tylko z przepisu lekarza.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Paracetamol HASCO jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Działanie

Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Działania niepożądane

W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
bardzo rzadko (< 1/10 000) : agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
Zaburzenia układu oddechowego
rzadko (>1/10 000 do <1/1000) : obrzęk krtani.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz.
Zaburzenia układu immunologicznego
rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
bardzo rzadko: uczulenie
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
bardzo rzadko: zapalenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bez zalecenia lekarza nie stosować: 

  • przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
  • w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni,
  • w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.

W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych; nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu. Stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób głodzonych. U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol. Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.  

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina) czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Regularne codzienne przyjmowanie paracetamolu może nasilać działanie przeciwzakrzepowe warfaryny lub innych leków z grupy pochodnych kumaryny, powodując ryzyko wystąpienia krwawień.  Paracetamol podwyższa stężenie kwasu acetylosalicylowego i chloramfenikolu w osoczu. Łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 859 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY