Zindaclin, 1%, żel, 30 g, tuba
67.89 zł

Zindaclin, 1%, żel, 30 g, tuba

Zindaclin, 1%, żel, 30 g, tuba
Ostatnia cena produktu
67.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Zindaclin - Clindamycini phosphas - zastosowanie i działanie

Skład:

fosforan klindamycyny

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwbakteryjne

Wskazania:

Trądzik pospolity, zwłaszcza postać grudkowo-krostkowa.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania leku i czas trwania kuracji ustala lekarz. Cienką warstwę żelu nanosić na miejsca chorobowo zmienione. Uwaga! Należy chronić oczy i zachować ostrożność podczas aplikowania leku w okolicy ust. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Rumień, pieczenie, świąd i złuszczanie naskórka, reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko biegunka, bóle brzucha, rzekomobłoniaste zapalenie jelit (lek należy odstawić). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na fosforan klinadamycyny, antybiotyki linkozamidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.