Omega Kinder, syrop, 190 ml
25.66 zł

Omega Kinder, syrop, 190 ml

Omega Kinder, syrop, 190 ml
Ostatnia cena produktu
25.66 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Powszechnie znane jest korzystne działanie diety bogatej w ryby na organizm człowieka. Jednak nasza dieta jest wciąż uboga w nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak Omega- 3, występujące w mięsie ryb morskich. Szacuje się, że współczesna dieta dostarcza zaledwie 15% kwasów Omega-3, niezbędnych do prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania człowieka od najmłodszych lat do późnej starości. Organizm ludzki nie posiada zdolności wytwarzania tych związków, dlatego tak istotne jest wzbogacanie codziennej diety suplementami zawierającymi Omega-3. 60% naszej tkanki mózgowej stanowią tłuszcze w tym większość to nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 DHA i EPA.

Składniki

Naturalny preparat na bazie miodu, wzbogacony kwasem foliowym i wzmacniający organizm, bez konserwantów i sztucznych barwników.

Wartość odżywcza preparatu
Składnik w 100 ml w 10 ml * %ZDS
Wartość energetyczna 1402kJ/331 kcal 183,7 kJ/43,4 kcal -
Białko 0,31 g <0,1 g -
Węglowodany 74,1 g 9,7 g -
Kwasy tłuszczowe 3,7 g 0,48 g -
Omega-3, w tym: 2,2 g 2,288 g -
DHA 1500 mg 200 mg -
EPA 300 mg 40 mg -
Witamina C 229 mg 30 mg 50%
Witamina E 38,2 mg 10 mg 100%
Witamina A 3053 µg 400 µg 50%
Witamina D 19,1 µg 2,5 µg 50%
Kwas foliowy 328 µg 50 µg 25%
Witamina B12 5,34 µg 0,7 µg 70%

* procent realizacji zalecanego dziennego zapotrzebowania.
 

Właściwości składników

Wspomaga prawidłowy rozwój, funkcjonowanie mózgu i systemu nerwowego dziecka. Zawiera: kwasy Omega 3 bogate w kwas DHA + kompleks witamin A, C, D, E i B12 wspomagających rozwój i wzmacniających organizm.
DHA jest niezbędny dla właściwego rozwoju i funkcjonowania mózgu, systemu nerwowego i rozwoju wzroku, EPA natomiast zapewnia zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Oba kwasy przyczyniając się do lepszego działania mózgu przez co poprawiają naszą sprawność intelektualną.

Zalecany kobietom w ciąży, karmiącym piersią i dzieciom od trzeciego roku życia.

Zalecane dzienne spożycie

Dzieci powyżej 3 roku życia: 2 x 5 ml dziennie (1 miarka = 5 ml).
Kobiety w ciąży i karmiące matki: 2 x 5 ml trzy razy dziennie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Omega Kinder (syrop) - zastosowanie i działanie

Skład:

olej rybi witamina C (kwas askorbinowy) witamina E (tokoferol) witamina A kwas foliowy witamina D3 (cholekalcyferol) witamina B12 (cyjanokobalamina)

Postać:

syrop

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

uzupełnia dietę w kwasy tłuszczowe omega-3 uzupełnia dietę w witaminy

Wskazania:

Suplement diety przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i kobiet w ciąży. Polecany w celu uzupełnienia codziennej diety w kwasy Omega-3, witaminy oraz kwas foliowy. Nienasycone kwasy Omega-3 wspomagają prawidłowe funkcjonowanie mózgu, systemu nerwowego i wzroku oraz wpływają korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie systemy odpornościowego. Witaminy A, C, D, E, B12 wspomagają rozwój i wzmacniają organizm. Natomiast zwarty w preparacie kwas foliowy wpływa pozytywnie na rozwój i funkcjonowanie systemu nerwowego i mózgu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 3 roku życia 2 x 5 ml dziennie (1 miarka = 5 ml). Kobiety w ciąży i karmiące matki 2 x 5 ml trzy razy dziennie. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.