Nizax Med, szampon przeciwłupieżowy, 6 ml, 6 saszetek
9.67 zł

Nizax Med, szampon przeciwłupieżowy, 6 ml, 6 saszetek

Nizax Med, szampon przeciwłupieżowy, 6 ml, 6 saszetek
Ostatnia cena produktu
9.67 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

NIZAX MED dzięki odpowiednio dobranym komponentom jest skutecznym szamponem o właściwościach przeciwłupieżowych i pielęgnacyjno-kosmetycznych. Zawiera 2% ketokonazol - substancję o udowodnionej skuteczności przeciwgrzybiczej.

Skład według INCI

2% Ketoconazolum.

Właściwości

Ketokonazol hamuje biosyntezę substancji niezbędnych do budowy błony komórkowej grzyba (Pityrosporum ovale) odpowiedzialnego za powstawanie łupieżu. Ograniczając rozrost populacji grzyba eliminuje przyczyny łupieżu.

Nizax med posiada bardzo dobre właściwości myjące, starannie oczyszcza skórę głowy powodując łatwe oddzielanie i usuwanie martwych komórek naskórka w postaci łusek. Działa od pierwszego mycia głowy w sposób wyraźny zmniejszając łupież oraz podrażnienia i świąd skóry wywołane łupieżem. Przywraca fizjologiczny proces wymiany naskórka owłosionej skóry głowy i reguluje aktywność gruczołów łojowych.

Przeznaczenie

szampon NIZAX med polecany jest do specjalnej higieny i pielęgnacji każdego rodzaju włosów z predyspozycją do łupieżu. NIZAX med znajduje szczególne zastosowanie w przypadku włosów przetłuszczających się z uporczywymi objawami łupieżu łojotokowego.

Stosowanie

niewielką ilość szamponu nanieść na mokre włosy i dokładnie wmasować aż do uzyskania piany. Pozostawić na 3-5 minut, a następnie starannie spłukać. Czynność można powtórzyć. Stosować 2 razy w tygodniu przez okres 2-4 tygodni. Aby zapobiec nawrotom łupieżu zaleca się stosowanie szamponu po ustąpieniu objawów raz na dwa tygodnie.