Produkt w kategoriach

Naproxen, 12 mg/g (1,2 %), żel, 50 g (Hasco)

Naproxen, 12 mg/g (1,2 %), żel, 50 g (Hasco)

3.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat stosowany miejscowo - jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w bólach mięśniowych i bólach stawów, np. w chorobie zwyrodnieniowej stawów, urazach tkanek miękkich, urazach i stanach pourazowych stawów, ścięgien, pochewek ścięgnistych.

Skład

(1g żelu):
Substancja czynna: naproksen sodowy 12 mg,
substancje pomocnicze: karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, lewomentol, chloralu wodzian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Do stosowania na skórę.
Lek należy nakładać 4 do 5 razy na dobę na bolące miejsce i delikatnie wsmarowywać. Na powierzchnię skóry ok 7 cm na 7 cm stosuje się pasek żelu o długości 1 cm.

Działanie

Lewomentol wywołuje na skórze uczucie chłodu i działa miejscowo znieczulajaco, powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwia przenikanie naproksenu do zmienionych chorobowo tkanek. Wodzian chloralu dzięki właściwościom lekko drażniącym powoduje korzystne odruchowe rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Wskazania

Lek stosuje się przeciwbólowo i przeciwzapalnie w bólach mięśni i stawów:

  • w chorobie zwyrodnienia stawów.
  • w urazach tkanek miękkich,
  • w urazach stawów i ścięgien.

Przeciwwskazania

  • uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - naproksen lub którykolwiek ze składników leku,
  • nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy)
  • trzeci trymestr ciąży
  • dzieci do lat3.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus