Koenzym Q10 Naturkaps, kapsułki elastyczne, 30 mg, 30 szt
25.20 zł

Koenzym Q10 Naturkaps, kapsułki elastyczne, 30 mg, 30 szt

Koenzym Q10 Naturkaps, kapsułki elastyczne, 30 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
25.20 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek stosuje się pomocniczo w: chorobach układu krążenia, profilaktyce miażdżycy, parodontopatiach, osłabionej wydolności fizycznej i zespole chronicznego zmęczenia, spowodowanymi niedoborem endogennego ubidekarenonu (np. u sportowców wyczynowych, u osób w podeszłym wieku, u których wraz z wiekiem dochodzi do fizjologicznego zmniejszenia zawartości ubidekarenonu we krwi i tkankach).

Skład

1 kapsułka zawiera ubidekarenon (koenzym Q10) 30 mg oraz substancje pomocnicze: olej sojowy oczyszczony, lecytyna sojowa, olej kokosowy uwodorniony, olej palmowy rafinowany, wosk żółty; otoczka: żelatyna, glicerol, sorbitol ciekły niekrystalizujący, tlenek żelaza czarny E172.

Dawkowanie

Zaleca się stosowanie od 30 do 90 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych.

Działanie

Ubidekarenon jest silnym antyoksydantem - koenzymem biorącym udział w procesach oksydacyjnych przy transporcie elektronów w mitochondriach i tym samym zwiększającym wytwarzanie i wykorzystanie energii w komórkach, zwłaszcza mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych. Eliminuje wolne rodniki w organizmie i ma właściwości stabilizowania błon komórkowych. Wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, obniżające ciśnienie krwi i stymulujące układ odpornościowy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

  • niezbyt często: dyskomfort w nadbrzuszu, utrata apetytu, nudności, biegunka.
  • bardzo rzadko: zaczerwienienie skóry, reakcje uczuleniowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Koenzym Q10 Naturkaps - zastosowanie i działanie

Skład:

koenzym Q10

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Kardiologia

Działanie :

uzupełnia dietę w koenzym Q10

Wskazania:

Profilaktycznie i wspomagająco: w celu prawidłowego funkcjonowania układu krążenia i mięśnia sercowego, w osłabionej wydolności fizycznej i w zespole przewlekłego zmęczenia, szczególnie przy intensywnym wysiłku np. u sportowców wyczynowych i u osób starszych, u których wraz z wiekiem dochodzi do fizjologicznego obniżenia zawartości Koenzymu Q10 we krwi i tkankach, dla utrzymania prawidłowego stanu przyzębia, przy niedoborach koenzymu Q10 spowodowanych niewłaściwymi nawykami żywieniowymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Koenzym Q10 Naturkaps 10 mg: profilaktycznie od 1 do 6 kapsułek na dobę. Zaleca się podawanie w 3 dawkach podzielonych. Stosować po jedzeniu. Koenzym Q10 Naturkaps 30 mg: profilaktycznie od 1 do 3 kapsułek na dobę. Leczniczo według zaleceń lekarza. Zaleca się podawanie od 30 do 90 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zazwyczaj dobrze tolerowany, jednak nie można wykluczyć reakcji nadwrażliwości. Sporadycznie obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (objawy gastryczne, utrata łaknienia, nudności, biegunka), zaczerwienienie skóry. Może spowodować nieznaczne zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz: leki moczopędne, glikozydy naparstnicy, azotany, leki przeciwnadciśnieniowe.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.