Produkt w kategoriach

Ibum, 200 mg, kapsułki elastyczne, 10 szt.

Ibum, 200 mg, kapsułki elastyczne, 10 szt.

5.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Skład

1 tabletka:
Ibuprofenum 200 mg

makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
Bóle różnego pochodzenia, bolesne miesiączkowanie i gorączka: 200-400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4-6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg na dobę. Kapsułki należy popić szklanką wody; Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem. Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe i gorączka nasilają się lub występują nowe, dodatkowe objawy, po 2 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Wskazania

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu  (bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśni, bóle po urazach, nerwobóle), bolesne miesiączkowanie, stany gorączkowe.

 

Przeciwwskazania

Nie należy stosowac leku u pacjentów

  • z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
  • Z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ.
  • u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi wystepowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej.
  • z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca.
  • przyjmujacych jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
  • w ostatnich trzech miesiacach ciąży
  • ze skaza krwotoczną
  • u dzieci w wieku poniżej 12lat.

 

Działania niepożądane

Niezbyt często:
ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd.

Rzadko:
Biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony sluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Bardzo rzadko:
smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja

W pojedynczych przypadkach opisywano:

  • depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
  • zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolnośc nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy
  • zaburzenia czynności wątroby
  • nieprawidłowa morfologia krwi
  • rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka
  • ciężkie reakcje nadwrażliwości

 

Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca lub udaru.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować leku IBUM w przypadku stosowania innych leków z grupy NLPZ, innych leków przeciwbólowych albo kwasu acetylosalicylowego. Należy poinformowac lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach nawet tych które wydawane są bez recepty.

W szczególności, przed przyjęciem ibuprofenu, należy poinformować lekarza o przyjmowaniu któregokolwiek z niżej wymienionych leków:

  • kwas acetylosalicylowy w małej dawce (75mg), raz na dobę
  • leki przeciwnadciśnieniowe albo leki moczopędne
  • leki zmniejszające krzepliwość krwi (leki przeciwzakrzepowe lub leki przeciwpłytkowe)
  • kortykosteroidy
  • metotreksat
  • lit
  • zydowudyna

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 835 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ibum (kapsułki) - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Reumatologia Medycyna sportowa Choroby wewnętrzne Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia o umiarkowanym i słabym nasileniu: ból głowy (w tym migrena), ból zębów, ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle mięśniowe, pourazowe, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie, gorączka, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. Kapsułki - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 200-400 mg ibuprofenu co 4-6 godzin, maksymalnie 1200 mg na dobę. W reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz zapaleniu kości i stawów: 400-800 mg ibuprofenu 3-4 razy na dobę, maksymalnie 3200 mg na dobę. Kapsułki należy popić szklanką wody.   Uwaga! Preparat przeznaczony do stosownia doraźnego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony: przewodu pokarmowego (ból brzucha, nudności, niestrawność, zaparcie, biegunka, krwawienie z przewodu pokarmowego), układu nerwowego (nadmierne pocenie, nadmierne uczucie pragnienia, nadpobudliwość, bezsenność, osłabienie mięśni, trudności w oddawaniu moczu); układu krwiotwórczego (zmiany obrzu krwi); uszkodzenie nerek, reakcje alergiczne; reakcje ze strony układu oddechowego (skurcz oskrzeli, duszność, astma oskrzelowa, szczególnie u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne), alergie skórne.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, czynną lub niedawno przebytą chorobę wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, przepuklinę rozworu przełykowego, krwawienia z przewodu pokarmowego, nadciśnienie, choroby układu krążenia i obrzęki, choroby wątroby lub nerek, astmę oskrzelową lub inne choroby alergiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, kortykosteroidy, doustne leki  przeciwzakrzepowe, heparynę, leki przeciwzakrzepowe, zydowudynę, cefamadol, cefoperazol, cefotetan, kwas walproinowy, preparaty litu, metotreksat, cyklosporynę, chinolony, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, mifepriston, fenytoinę, glikozydy nasercowe, inhibitory konwertazy angiotensynowej; gdy stosujesz wkładkę wewnątrzmaciczną.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza w III trymestrze.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus