Hascoderm, 20%, krem, (200 mg / g), 30 g
Hascoderm, 20%, krem, (200 mg / g), 30 g
0.00 zł

Hascoderm, 20%, krem, (200 mg / g), 30 g

Hascoderm, 20%, krem, (200 mg / g), 30 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Hascoderm - Acidum azelaicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas azelainowy

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwtrądzikowe

Wskazania:

Trądzik pospolity. Hiperpigmentacja skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przed zastosowaniem kremu skórę należy dokładnie umyć. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, krem najczęściej stosuje się 2 razy dziennie (rano i wieczorem) wklepując w zmienioną chorobowo skórę. W przypadku wystąpienia podrażnień należy ograniczyć stosowanie preparatu do 1 razu dziennie aż do ustąpienia objawów lub czasowo przerwać leczenie. Okres leczenia zależy od ciężkości objawów, znaczącą poprawę uzyskuje się po 4 tygodniach. Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie może wystąpić przemijające zaczerwienienie skóry, świąd, pieczenie i złuszczanie naskórka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas azelainowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak odpowiednich danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się jego stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Preparat stosowany w trądziku pospolitym i w przebarwieniach skóry.

Skład

Acidum azelaicum 20 g, Vehiculum ad 100,00 g.

Substancje pomocnicze: alkohol cetostearylowy, simulsol 165, simulsol M49, glicerolu monostearynian SE, izopropylu myrystynian, lanol 1688, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, glicerol, sorbitol ciekły niekrystalizujący, polisorbat 20, kwas benzoesowy, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Przed zastosowaniem kremu Hascoderm skórę należy dokładnie umyć.
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, krem najczęściej stosuje się 2 razy dziennie (rano i wieczorem) wklepując w zmienioną chorobowo skórę. W przypadku wystąpienia podrażnień należy ograniczyć stosowanie preparatu do 1 razu dziennie aż do ustąpienia objawów lub czasowo przerwać leczenie. Okres leczenia zależy od ciężkości objawów, znaczącą poprawę uzyskuje się po 4 tygodniach. Dla uzyskania trwałej poprawy należy stosować lek nieprzerwanie przez kilka miesięcy.

Działanie

Krem ma działanie przeciwtrądzikowe. Wpływa na proces rogowacenia komórek naskórka hamując tworzenie się zaskórników. Przeciwdziała procesowi tworzenia się łoju oraz hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku (Propionibacterium).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas azelainowy, glikol propylenowy, alkohol cetostearylowy lub inne składniki preparatu.

Działania niepożądane

W początkowym okresie może wystąpić przemijające zaczerwienienie skóry, świąd, pieczenie i złuszczanie naskórka, które ustępuje po 2-4 tyg. leczenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi.

Producent

HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław
Cechy produktu
PRODUCENT