Chelicur, płyn, 90 g
8.42 zł

Chelicur, płyn, 90 g

Chelicur, płyn, 90 g
Ostatnia cena produktu
8.42 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Chelicur jest preparatem o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym.

Skład

Curcumae (75g) et Chelidonii (25g) extractum fluidum 25,00 g, Menthae pip. oleum 0,20 g, Substancje pomocnicze: etanol 95st., sorbitol 70%, glicerolum 86%, glikol propylenowy. 5ml płynu zawiera 45-55% obj. alkoholu.

Dawkowanie

1 łyżeczka do herbaty 2 razy dziennie, przed lub w czasie posiłku. Popić niewielką ilością płynu. Można również rozcieńczyć preparat w niewielkiej ilości płynu.

Działanie

 Chelicur działa przeciwzapalnie, znosi stany skurczowe jelit i dróg żółciowych oraz związane z nimi dolegliwości bólowe.

Wskazania

Preparat pomocniczy stosowany w przewlekłych schorzeniach dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego i wątroby, stanach po usunięciu pęcherzyka żółciowego oraz w niewydolności trawiennej trzustki.

Przeciwwskazania

Stany zapalne wątroby, niedrożność drógg żółciowych, ropniak pęcherzyka żółciowego, niewydolność jelit.

Działania niepożądane

Ze względu na zawartość w leku wyciągu z glistnika, przy długotrwałym stosowaniu istnieje możliwość uszkodzenia wątroby.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Chelicur - Chelidonium majus, Curcuma longa - zastosowanie i działanie

Skład:

płynny wyciąg z ziela glistnika płynny wyciąg z kłącza kurkumy olejek z mięty pieprzowej

Postać:

płyn

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

przeciwzapalne żółciopędne żółciotwórcze rozkurczające

Wskazania:

Preparat stosowany pomocniczo w przewlekłych schorzeniach dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego i wątroby, stanach po usunięciu pęcherzyka żółciowego oraz w schorzeniach trzustki.

Dawkowanie:

Doustnie, 1 łyżeczka do herbaty 2 razy dziennie, przed lub w czasie posiłku. Preparat należy popić niewielką ilością płynu lub rozcieńczyć. Nie stosować u dzieci (ze względu na zawartość alkoholu).

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić podrażnienie żołądka, biegunka. Preparat może osłabiać sprawność psychoruchową oraz zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na ciężkie zaburzenia wątroby, niedrożność dróg żółciowych, stan ropny pęcherzyka żółciowego, padaczkę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.